ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس برای بسیاری به عنوان یکی از نوابغ قرن ۲۱، الگویی مناسب به شمار می‌آید و جوانانی از سراسر جهان سعی می‌کنند تا با شناخت نحوه زندگی وی، به درک بهتری از شرایط تبدیل شدن به یک کارآفرین نمونه دست یابند. در ادامه مطلب پنج توصیه ایلان ماسک به جوانان را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

ایلان ماسک سابقه طولانی در شبکه‌های مجازی دارد و نسبت به بقیه میلیاردرهای معروف جهان، از این طریق ارتباط بیشتری با طرفداران و دنبال کنندگان خود برقرار می‌نماید. او حال با حضور در پادکست معروف Lex Fridman به جوانان دبیرستانی و دانشگاهی که می‌خواهند در جهان تغییری ایجاد نمایند، توصیه‌هایی کرده است.

مفید باشید

ماسک اولین قدم در موفقیت جوانان را مفید بودن دانسته و به آن‌ها توصیه می‌کند تا کارهایی انجام دهند که برای بقیه انسان‌ها مفید است. این میلیاردر پر حاشیه مفید بودن در جوامع امروزی را بسیار سخت می‌داند و اضافه می‌کند: « اگر زندگی مفیدی داشته باشید، زندگی شما ارزش زیستن خواهد داشت.»

به جامعه خدمت کنید

ایلان ماسک سپس توصیه کرده که به شکلی صادقانه کار و تلاش کنید تا نقش مثبتی در جامعه ایفا نمایید. او از تولید بیشتر نسبت به مصرف، به عنوان هدف شخصی خود یاد کرده است.

کتاب بخوانید و اطلاعات را قورت دهید

ایلان به فریدمن گفت که خواندن دانشنامه‌های مختلف یکی از مهم‌ترین سرگرمی‌های دوران کودکی‌اش بوده و اضافه کرده؛

به مردم توصیه می‌کنم که هر چقدر می‌توانند کتاب بخوانند و از هر راه ممکنی به دنبال اطلاعات مختلف و کسب دانش باشند.
ایلان ماسک داشتن اطلاعات عمومی مناسب را نیز بسیار مهم دانسته و گفته که این موضوع باعث گسترش زاویه دید انسان و ساخت چشم‌اندازی واقع‌بینانه نسبت به جهان خواهد شد.

با مردم صحبت کنید

او در آخرین توصیه خود، از جوانان خواسته با روی باز از دیدگاه‌ها و نظرات آدم‌های مختلفی از پس‌زمینه‌های گوناگون ارتباط برقرار کرده و با افرادی از صنایع، حرفه‌ها و قابلیت‌های متفاوت به هدف یادگیری هرچه، بیشتر گفتگو کنند.