دیجیزا/ منابع خبری از حمله سایبری به بندری در آفریقای جنوبی و مختل شدن فعالیت‌های آن خبر دادند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دیجیزا، منابعی امروز (پنج‌شنبه) به خبرگزاری رویترز از حمله‌ای سایبری به بندری در «کیپ تاون» آفریقای جنوبی، و مختل شدن فعالیت‌های این بندر خبر دادند.

 
 
ایمیلی که امروز به‌دست این خبرگزاری رسید بیانگر مختل شدن فعالیت جابه‌جایی کانتینرهای این بندر بود. همچنین گفته می‌شود «دوربان» شلوغ‌ترین ترمینال حمل‌ونقل در آفریقای جنوبی، نیز تحت تأثیر این حمله سایبری قرار گرفته است. ۳ منبع آگاه به این مسئله نیز آن را تأیید کردند.

در نامه‌ای که ازسوی رویترز رویت شده است، “انجمن حمل‌ونقل بندر کیپ تاون” به اعضای خود نوشت: «توجه داشته باشید که سیستم‌های بندری مورد حمله سایبری قرار گرفتند و تا زمان بازیابی سیستم، حمل‌ونقلی انجام نخواهد شد.»

وبگاه ترمینال «ترانست» که اداره‌کننده بزرگترین بنادر در آفریقای جنوبی است، امروز با نشان دادن پیغام خطا از کار افتاد. بنادر کیپ تاون و دوربان نیز ازسوی این وبگاه اداره می‌شوند.

همچنین یک شبکه بزرگ راه‌آهن که وظیفه انتقال مواد معدنی و سایر کالاها را دارد نیز از اختلال در برنامه‌های دیجیزا خود خبر داد. البته این شبکه تاکنون پیامی را درباره اختلال در فعالیت‌های خود اعلام نکرده و از واکنش به آن خودداری کرده است.

منابعی، که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند این حمله سایبری صبح امروز (پنج‌شنبه) به وقت محلی در آفریقای جنوبی اتفاق افتاده است.

به دنبال خشونت و ناآرامی‌هایی که اکنون در آفریقای جنوبی وجود دارد این بندر و شبکه راه‌آهن پیشتر نیز دچار اختلالات اساسی شده بودند.

به دنبال آغاز محکومیت زندان «جیکوب زوما» رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی، ژوهانسبورگ هفته گذشته صحنه ناآرامی‌ها و غارت مغازه‌ها و بسته شدن راه‌ها بود. زوما اتهامات فساد گسترده در دوران مسئولیت خود را رد کرده است. او تا سال ۲۰۱۸ رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی بود.