بیمارستان مکانی ترسناک برای کودکان و خانواده‌ی آن‌هاست و جدیدترین محصول هوندا امیدوار است کمی از استرس کودکان و اطرافیان آن‌ها را بکاهد. این خودروساز یک وسیله نقلیه الکتریکی با نام شوگو را تولید کرده و هدف از طراحی آن ثبت خاطره‌ای مثبت در ذهن کودکان بستری در بیمارستان می‌باشد. این وسیله قبلاً در حال استفاده در مرکز سلامت اورنج کانتی کالیفرنیا بوده و کودکان بجای ویلچر می‌توانند از این وسیله الکتریکی استفاده کنند.

هوندا شوگو را برای حمل راحت کودکان طراحی کرده و این کار با حذف درب‌ها و سقف میسر شده است. یک صندلی در مرکز این وسیله وجود داشته و برای دسترسی راحت نیز عملکرد حرکت و توقف روی فرمان تعبیه شده است. این وسیله می‌تواند به حداکثر سرعت ۹ کیلومتر در ساعت برسد هرچند پرستاران سرعت آن را کنترل می‌کنند. طراحی نرم شوگو هم کاربردی بوده و میله فشاری در بخش پشتی وجود دارد که شامل نگه‌دارنده و محلی برای قرار دادن و تجهیزات مختلف است. میله فشاری به والدین اجازه می‌دهد تا این وسیله را جابجا کنند.

رندال اسموک طراح ارشد خودروهای هوندا موتور آمریکا می‌گوید:

تمامی عناصر شوگو برای برآورده ساختن نیازهای مختلف کودکان و حمل‌ونقل راحت و خوشحال کردن آن‌ها طراحی شده‌اند.

او همچنین نقش مهمی در طراحی و تست شوگو داشته است. این وسیله جالب شامل بخشی برای کودکان است که اسباب‌بازی موردعلاقه را می‌توان داخل آن قرار داد. همچنین در بخش پشتی هم می‌توان پلاک شخصی سازی شده را نصب کرد. به تمامی این موارد می‌بایست نگه‌دارنده فنجان، بوق با صداهای گوناگون و سطوحی را اضافه کرد که راحت پاک و تمیز می‌شوند.

مدیر تبلیغات خودرویی هوندا آمریکا می‌گوید:

دیدن چهره خندان کودکان وقتی پشت این وسیله نشسته‌اند بسیار لذت‌بخش است.