کادیلاک تیزر تازه‌ای از هایپرکار مسابقه‌ای جدید خود را پیش از رونمایی در ۹ ژوئن برابر با ۱۹ خرداد منتشر کرده است. این خودروی مسابقه‌ای طبق قوانین IMSA (انجمن بین‌المللی ورزش‌های موتوری در آمریکای شمالی) و ACO (مخفف کلوب اتومبیل غرب که برگزارکنندهٔ مسابقات لمانز است) طراحی شده و در کلاس GTP (گرند تورینگ پروتوتایپ) IMSA مسابقه خواهد داد. این کادیلاک جدید اولین مسابقهٔ خود را در رولکس ۲۴ دیتونا در ژانویهٔ ۲۰۲۳ خواهد داد و در مسابقات ۲۴ ساعتهٔ لمانز هم شرکت خواهد کرد.

تیزر جدیدی که از این خودرو در توییتر منتشر شده است نمای جلویی آن را با چراغ LED پیچیده و اسپلیتر فیبر کربنی نشان می‌دهد. در این تیزر همچنین لوگوی برچسبی کادیلاک روی دماغه و تیغه‌ای روی گلگیر جلو که برای کمک به آئرودینامیک طراحی شده است هم دیده می‌شود.

اوایل سال جاری سر طراح بیرونی کادیلاک طی بیانیه‌ای در مورد این خودرو گفت:

این خودروی مسابقه‌ای جدید درحالی‌که طبق قوانین IMSA و ACO طراحی شده است، ویژگی‌های برند کادیلاک هم در آن فوراً قابل‌تشخیص خواهد بود که بسیاری از آن‌ها امروزه در خودروهای سری V ما دیده می‌شوند. عناصری از DNA برند کادیلاک مثل چراغ‌های عمودی و تیغه‌های شناور در همه‌جا دیده می‌شوند.

فعلاً مشخصات قوای محرکهٔ هایپرکار GTP کادیلاک معلوم نیست ولی میدانیم که این خودرو با همکاری دالارا در حال توسعه است. کادیلاک اما تنها خودروسازی نیست که برای رونمایی از هایپرکار مسابقه‌ای خود آماده می‌شود زیرا ب‌ام‌و هم خودروی مسابقه‌ای جدید خود را در ۶ ژوئن برابر با ۱۶ خرداد رونمایی خواهد کرد تا سال آینده در رولکس ۲۴ به رقابت بپردازد. مثل هایپرکار کادیلاک، این خودرو هم با همکاری دالارا توسعه پیدا کرده و شرایط شرکت در مسابقات لمانز را خواهد داشت یعنی جایی که پورشه، آئودی، لامبورگینی، آکورا، تویوتا، پژو و فراری در آن حضور دارند.