اینطور که به نظر می‌رسد، کاربران ساعت‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل Wear OS به‌زودی امکان بستن ساعت روی دست راست خود را نیز خواهند داشت.

گوگل به‌سرعت در حال بهبود و ارتقای قابلیت‌های سیستم‌عامل مخصوص ساعت خود است. این سیستم‌عامل که تحت عنوان Wear OS شناخته می‌شود در بسیاری از ساعت‌های هوشمند کنونی بکار گرفته شده است اما در حال حاضر حق انحصاری استفاده از آن در اختیار سامسونگ قرار دارد و هیچ شرکت دیگری نمی‌تواند تا یک سال از آن استفاده کند.

با این حال گوگل در حال اضافه کردن قابلیت‌های جدید به آن است که یکی از آن‌ها، پشتیبانی از دست راست است. بدین ترتیب کاربران بالاخره قادر خواهند بود ساعت‌های مجهز به این سیستم‌عامل را روی مچ دست راست خود هم ببندند.  این قابلیت مدت‌ها قرار بود برای سیستم‌عامل مجهز شود اما این اتفاق به هر دلیلی که بود رخ نمی‌داد.

اینطور که به نظر می‌رسد، ساعت‌های هوشمند جدید قرار است این قابلیت را دریافت کنند اما هنوز خبری مبنی بر ارتقای Wear OS 3.0 به آن منتشر نشده است. این نسخه از سیستم‌عامل در ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۴ مورد استفاده قرار گرفته است اما اگر قرار باشد این قابلیت برای نسخه‌های جدید منتشر شود، کاربران این ساعت‌های سامسونگ همچنان باید روی دست چپ خود از آن‌ها استفاده کنند.

در حال حاضر ساعت‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل Wear OS را می‌توان روی دست راست بست اما گزینه‌ها همچنان روی سمت راست باقی می‌مانند و کار کردن با آن‌ها فوق‌العاده سخت می‌شود. حتی برگرداندن ساعت هم چون رابط کاربری را نمی‌چرخاند این مشکل را برطرف نمی‌کند. بنابراین اگر چپ دست هستید نمی‌توانید به‌راحتی از ساعت خود روی دست راست استفاده کنید حتی اگر آن را وارونه کنید.

هنوز خبری مبنی بر عرضه‌ی نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل Wear OS منتشر نشده است بنابراین نمی‌دانیم این قابلیت جدید قرار است دقیقا برای چه نسخه‌هایی منتشر شود. تنها کاری که می‌توان کرد این است که منتظر بمانیم ببینیم خود گوگل چه چیزی در این رابطه می‌گوید.