وان‌پلاس هم‌زمان با گوشی هوشمند وان‌پلاس ۱۰T، نسل جدید پوسته‌ی اختصاصی خود موسوم به OxygenOS 13 را برپایه‌ی اندروید ۱۳ و با ظاهری الهام‌گرفته از آب رونمایی کرد.
 
OxygenOS 13 اندروید ۱۳ را به‌همراه رابط کاربری و ویژگی‌های جدید در اواخر سال جاری به‌ارمغان خواهد آورد. این سیستم‌عامل اولین‌بار برای وان‌پلاس ۱۰ پرو منتشر خواهد شد که پس‌ازآن برای دارندگان وان‌پلاس ۱۰T نیز دردسترس قرار خواهد گرفت. این به‌روزرسانی برای پرچم‌داران این شرکت تا سری وان‌پلاس ۸ و سری نورد ازجمله CE 2 Lite ،N10 5G 2 ،N200 5G ،N100 و N20 5G نیز منتشر خواهد شد.

طراحی جدید OxygenOS 13 از آب الهام گرفته شده است و وان‌پلاس آن را طراحی Aquamorphic می‌نامد و تصاویری نرم و روان و نمادهایی با لبه‌های گرد ارائه می‌دهد. رنگ‌های این رابط کاربری با گذشت روز تیره‌تر می‌شوند و صفحه‌نمایش همیشه‌روشن نیز از Bitmoji و اسپاتیفای پشتیبانی خواهد کرد.

به‌گزارش Gsmarena، پوسته‌ی OxygenOS 13 شباهت زیادی به ColorOS دارد. یکی از ویژگی‌هایی که مستقیماً از سیستم‌عامل منتخب اوپو گرفته شده، Sidebar Toolbox است. این ویژگی درواقع پوشه‌ای از برنامه‌ها است که می‌توان از لبه‌ی نمایشگر به‌سرعت به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

پوسته‌ی OxygenOS 13 برپایه‌ی اندروید ۱۳ توسعه داده شده است و ویژگی‌های جدیدی مثل صدای فراگیر، پشتیبانی از دالبی‌ اتموس، بهبودهایی در Nearby Share و App Streaming را به‌همراه خواهد داشت. این به‌روزرسانی Private Safe 2.0 را نیز ارائه می‌دهد که می‌توان با استفاده از آن فایل‌ها و اسناد خصوصی را ذخیره کرد که دردسترس برنامه نیست.

وان‌پلاس بازه‌ی زمانی دقیقی برای انتشار OxygenOS 13 ارائه نکرده است؛ اما می‌گوید وان‌پلاس ۱۰ پرو به‌زودی نسخه‌ی بتای آن را دریافت خواهد کرد.