دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

ChatGPT روی جلد مجله «تایم»

ChatGPT روی جلد مجله «تایم»

نشریه مشهور «تایم»(TIME) که طرح روی جلد آن همیشه مورد توجه است، این بار در ابتکاری دیگر، از ربات هوش مصنوعی ChatGPT خواسته تا نظر خود را نسبت به سرمقاله این شماره از مجله بیان کند و تصویر پاسخ این ربات را روی صفحه نخست خود کار کرده است.

نشریه تایم یک مجله خبری برخط آمریکایی است که دفتر آن در نیویورک است. نشریه تایم نخستین بار در ۳ مارس ۱۹۲۳ در شهر نیویورک منتشر شد و سالها توسط بنیانگذار مشترک و تأثیرگذار آن «هنری لیوس»(Henry Luce) اداره می‌شد.

این مجله به بررسی رویدادها در زمینه‌های سیاست، اقتصاد، هنر، مذهب، علم، ورزش، تجارت و علوم اجتماعی می‌پردازد و درآمد آن از طریق آگهی‌های بازرگانی تأمین می‌شود.

اکنون این مجله خبری مشهور از جلد شماره آینده خود(۲۷ فوریه تا شش مارس) پرده‌برداری کرده است که شامل گفتگو با چت‌بات ChatGPT محصول شرکت OpenAI است.

اندرو آر.چو(Andrew R. Chow) و بیلی پریگو(Billy Perrigo) نویسندگان TIME در گفتگو با این ربات هوش مصنوعی نظر آن را در مورد عنوان مقاله «مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی در حال تغییر همه چیز است»(The AI Arms Race Is Changing Everything) جویا شدند که خلاصه‌ای از رونق روزافزون هوش مصنوعی، ظهور هوش مصنوعی مولد بحث و گفتگو و همچنین در مورد شرکت‌های فناوری است که سعی در تبدیل شدن به بخشی از این جریان را دارند.

با توجه به تصویر ارائه شده روی جلد این شماره، ربات ChatGPT عنوان این مقاله را «تفکر برانگیز» و «قابل توجه‌« می‌داند و می‌گوید که می‌تواند به افزایش آگاهی عمومی در مورد خطرات بالقوه هوش مصنوعی کمک کند.

این دومین بار است که یکی از ابزارهای شگفت انگیز شرکت توسعه دهنده هوش مصنوعی OpenAI بر روی جلد یک مجله بزرگ منتشر می‌شود. در ژوئن ۲۰۲۲ نیز ربات هوش مصنوعی تبدیل کننده متن به تصویر DALL-E ۲ توسط مجله Cosmopolitan برای ایجاد تصویری از «یک بانوی جنگجوی فضانورد و رئیس جمهور قوی در حال راه رفتن بر روی سیاره مریخ» به خدمت گرفته شد که سپس روی جلد این مجله قرار گرفت.

اکنون در طرح روی جلد مجله تایم شاهد گفتگوی نویسندگان مجله با ChatGPT هستیم:

+سلام ChatGPT

-سلام! امروز چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

+نظرت در مورد یک مقاله روی جلد تایم با عنوان «مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی در حال تغییر همه چیز است» چیست؟

-من به عنوان یک مدل زبان هوش مصنوعی، نظرات یا اعتقادات شخصی ندارم، اما می‌توانم زمینه و اطلاعاتی در مورد این موضوع ارائه دهم.

«مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی در حال تغییر همه چیز است» می‌تواند عنوانی جالب توجه و تأمل برانگیز برای یک داستان روی جلد در مورد هوش مصنوعی باشد. یک طرح جلد در یک نشریه پرخواننده مانند TIME می‌تواند به افزایش آگاهی عمومی در مورد خطرات و مزایای بالقوه این پدیده کمک کند و بحث‌هایی را در مورد چگونگی اطمینان از توسعه و استقرار هوش مصنوعی به شیوه‌ای مسئولانه و اخلاقی برانگیزد.

توجه به این نکته مهم است که عنوان مقاله را می‌توان تحت عنوان هیجان‌انگیز یا هشداردهنده نیز تعبیر کرد و ممکن است پیچیدگی‌ها را به درستی منعکس نکند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *