دیجیزا/ ده رتبه‌ی اول لیست نشان می‌دهد دو عنوان Pokemon Sword and Shield و The Legend of Zelda: Breath of the Wild همچنان فروش بسیار خوبی دارند.

بر اساس گزارش مالی اخیر شرکت نینتندو، آن‌ها سه ماهه‌ی فوق‌العاده‌ای را سپری کرده‌اند. فروش کنسول نینتندو سوییچ به ۶۱ میلیون دستگاه رسیده و در کنار آن عنوان تازه انتشار یافته‌ی Xenoblade Chronicles: Definitive Edition نیز تنها در عرض یک ماه به فروش ۱٫۳ میلیون واحدی دست پیدا کرده است. در این میان آن‌ها به مانند همیشه آمار تازه‌ای از فروش سایر بازی‌‎های انحصاری کنسول نینتندو سوییچ با مخاطبین به اشتراک گذاشته‌اند و ظاهراََ تمامی این آثار عملکرد خارق‌العاده‌ای را از خود به نمایش گذاشته‌ و بازی‌های بسیار موفقی به حساب می‌آیند.

همان‌طور که انتظار داشتیم پرفروش‌ترین اثر آن‌ها در مدت زمان کوتاه‌تر نسبت به سایر رتبه‌های این لیست Animal Crossing: New Horizons است که با فروش ۲۴٫۴ میلیون نسخه‌ای در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است اگرچه بازی Mairo Kart 8 Deluxe از زمان انتشار گزارش سه ماهه‌ی قبلی نزدیک به دو میلیون نسخه به فروش آن اضافه شده و همچنان با اقتدار در صدر جدول قرار دارد. با توجه به استقبال طرفداران بعید نیست که این اثر رکورد Mario Kart wii را که پرفروش‌ترین نسخه‌ی سری است در هم بشکند و پرفروش‌ترین بازی این فرنچایز لقب گیرد.

در این میان بازی Super Smash Bros. Ultimate که جایگاه سوم را ازآن خود کرده است، تقریباََ به مرز ۲۰ میلیون نسخه‎‌ رسیده و ۱۹٫۹۹ میلیون نسخه فروش داشته است. از طرفی The Legend of Zelda: Breath of the Wild نسبت به سه ماهه‌ی قبلی فروشی برابر ۱ میلیون را تجربه کرده است و  با فروش ۱۸٫۶ میلیون واحدی در رتبه‌‎‌ی چهارم قرار دارد. عنوان Pokemon Sword and Shield که فروش آن در لیست گزارش قبلی ۱۷٫۳۷ میلیون برآورد شده بود حالا به رقم ۱۸٫۲۲ میلیون دست یافته است.

شما می‌توانید ده بازی انحصاری پرفروش نینتندو را در ادامه مشاهده کنید:

Mario Kart 8 Deluxe – ۲۶٫۷۴ million units
Animal Crossing: New Horizons – ۲۲٫۴۰ million units
Super Smash Bros. Ultimate – ۱۹٫۹۹ million units
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – ۱۸٫۶۰ million units
Pokemon Sword and Shield – ۱۸٫۲۲ million units
Super Mario Odyssey – ۱۸٫۰۶ million units
Pokemon Let’s Go, Pikachu! and Let’s Go, Eevee! – ۱۲٫۶۰ million units
Super Mario Party – ۱۰٫۹۴ million units
Splatoon 2 – ۱۰٫۷۱ million units
New Super Mario Bros. U Deluxe – ۷٫۴۴ million units

شرکت نینتندو تا به این لحظه بازی‌های زیادی را برای پاییز ۲۰۲۰ و فراتر از آن رونمایی نکرده است اما به طرز عجیبی فروش کنسول آن‌ها نه تنها کاهش نداشته بلکه روزهای خوبی را سپری می‌کند. به طور حتم آن‌ها برای سال ۲۰۲۱ بازی‌هایی را تدارک دیده‌اند که در دایرکت بعدی آن‌ها رونمایی خواهند شد.