سه قلم از اجناس کمیاب اپل شامل یک کپی از کاور مجله تایم با امضای استیو جابز، یک کامپیوتر سالم Apple-1 و همچنین یک چک قدیمی ۹.۱۸ دلاری با امضای استیو جابز به حراج گذاشته شدند.

این اجناس نایاب توسط حراجی RR Auctioncs برگزار شده که در مقر آن در بوستون است. اگرچه تمامی آیتم‌ها می‌توانند برای مجموعه‌داران جذاب باشند، با این حال چک قدیمی ظاهرا با ارزش‌تر از باقی موارد به نظر می‌رسد چرا که علاوه بر امضای استیو جابز، دارای عنوان «شرکت کامپیوتری اپل» نیز هست و تاریخ آن نیز به ۲۳ ژوئیه ۱۹۷۶ (یکم مرداد ۱۳۵۵) باز می‌گردد، سالی که این کمپانی تاسیس شد.

با توجه به تاریخ امضای چک، آدرس «پالو آلتو – خیابان ۷۷۰ ولچ – پلاک ۱۵۴» روی آن نیز نخستین آدرس رسمی شرکت اپل به شمار می‌رود و این آدرس در حقیقت مکان خدمات پاسخگویی و دریافت نامه در زمانی بوده که استیو جابز هنوز از گاراژ خانوادگی خود به عنوان محیط کار استفاده می‌کرده است.

لازم به ذکر است که در توضیحات مربوط به مزایده چک مذکور اپل آمده که این شیء در وضعیت بسیار سالمی قرار دارد و در نگهدارنده احراز هویت DNA و PSA محبوس شده است. همچنین برگزارکنندگان این مزایده انتظار دارند تا چک مذکور با حداقل قیمت ۲۵۰۰۰ دلار به فروش برسد، هرچند پیشنهادات کنونی در محدوده ۱۰ هزار دلار قرار دارند.

  
کامپیوتر سالم اپل ۱ در مزایده
از چک استیو جابز که بگذریم، به کامپیوتر اپل ۱ حاضر در این مزایده می‌رسیم که به شکل دستی توسط استیو جابز شماره‌گذاری شده است. این رایانه متعلق به مجموعه شخصی «راجر واگنر»، یکی از پیشگامان حوزه رایانش شخصی است.


  
این رایانه قدیمی حاضر در مزایده، خود شامل برد اصلی اپل ۱ با شماره‌گذاری دستی ۰۱-۰۰۶۸ استیو جابز، کاست‌های اصلی رابط‌کاربری اپل به همراه راهنما، صفحه‌ کلید اصلی اپل ۲ به همراه کابل اپل ۱، کاست‌های پای، دستگاه قابل حمل ضبط و پخش کاست پاناسونیک، نمایشگر ۱۲ اینچی Taxan، کارت‌خوان CFFA1-CF اپل ۱ و در نهایت یک نسخه المثنی از راهنمای عملیاتی این محصول با امضای استیو وزنیاک می‌شود.

به گفته کارشناسان، انتظار می‌رود این مجموعه با حداقل قیمت ۴۵۰ هزار دلار به فروش برسد.

آخرین مورد این مزایده نیز مجله تایم با امضا و تصویر استیو جابز، برای سال ۱۹۸۲ است که آن هم می‌تواند با حداقل قیمت ۲۵۰۰۰ دلار فروخته شود، همچنین لازم به ذکر است که مزایده هر سه آیتم در تاریخ دوم تیر ماه به پایان خواهد رسید.