Piبه‌تازگی، وب‌سایت ۹to5google نشانه‌هایی پیدا کرده که نشان می‌دهد کمپانی گوگل ممکن است درحال کار بر روی یک گوشی مرموز از سری پیکسل با مشخصات پیشرفته ازجمله نمایشگر بهبودیافته باشد.

هفته گذشته، برخی از مشخصات کلیدی نمایشگر پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو را بر اساس کدهای در دسترس عموم از پروژه منبع باز اندروید گزارش دادیم. همچنین به‌لطف ذکر «C10»، متوجه شدیم که کدهای مربوطه به گوشی‌های خاص شامل “P10” که به‌ترتیب با اسم رمز “یوزپلنگ” (Pixel 7 Pro) و “پلنگ” (Pixel 7) گره خورده‌اند، می‌باشند.

علاوه‌بر این کدها برای پیکسل ۲۰۲۲، دو نام رمز گربه‌سانان دیگر برای دستگاه‌های Felix و Lynx نیز تأیید شده است. این دو باید Pixel 7a و دستگاه ناشناخته دیگری باشند، احتمالاً نسخه‌ای از دستگاه که تأخیر خورده است، به‌عنوان مثال، Pixel Notepad تاشو با تراشه Tensor نسل دوم.

در کنار کار بر روی نمایشگرهای جدید برای “C10” و “P10″، همچنین مشخص شده است که گوگل در حال آماده‌سازی پشتیبانی برای یک نمایشگر کاملاً متفاوت بوده که با نام “G10” برچسب‌گذاری شده است. همان‌طور که در بالا ذکر شد، تاکنون هیچ کد نام مرتبط با پیکسل که با حرف “G” شروع می‌شود، کشف نشده است که درنتیجه این گوشی را به یک دستگاه مرموز جالب تبدیل می‌کند.

برای شروع، ما می‌دانیم که این دستگاه G10 به‌وضوح باید بر روی اندروید اجرا شود، و با قضاوت بر اساس تمام ارجاعات به Exynos، باید از یک تراشه Tensor تغذیه شود. این نشان می‌دهد که ما ممکن است به‌نوعی با یک دستگاه پیکسل روبرو باشیم‌.

به‌نظر نمی‌رسد این G10 بخشی از Pixel A-series باشد، زیرا می‌تواند مانند Pixel 6 Pro با رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز کار کند. درواقع، نمایشگر G10، با وجود اینکه توسط BOE به‌جای سامسونگ ساخته شده است، اما دارای مشخصات یکسان با پیکسل ۶ پرو ازجمله رزولوشن ۱۴۴۰×۳۱۲۰، رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز و اندازه فیزیکی ۷۱×۱۵۵ میلی‌متر می‌باشد.

با توجه به سرنخ‌های محدودی که در اختیار داریم، به‌نظر می‌رسد که G10 کاملاً شبیه به پیکسل ۶ پرو و ​​پیکسل ۷ پرو است. متأسفانه این موضوع ما را به حل معما نزدیک نمی‌کند که دستگاه گران‌قیمتی مانند G10 در کجای خط تولید Made by Google قرار می‌گیرد.

نظر شما پیرامون احتمال معرفی گوشی پیکسل پیشرفته از سوی گوگل چیست؟