به نظر می‌آید گوگل به‌دنبال روشی برای انتقال آسان فایل‌های رسانه‌ای در اندروید ۱۳ بوده و در همین رابطه قابلیت جدیدی را برای جابجایی آسان فایل‌ها میان دستگاه‌های مختلف آزمایش کرده است.

به عبارت دیگر اندروید ۱۳ قابلیتی دارد که به کاربران اجازه می‌دهد با ضربه زدن یا نزدیک کردن دستگاه خود بتوانند فایل‌های رسانه‌ای را منتقل کنند. این ویژگی با نام Media TTT شناخته می‌شود که TTT از عبارت Tap to Transfer گرفته شده است. در تصاویر منتشر شده از این قابلیت می‌توان عبارت Move closer to play on DEMO را در بالای صفحه مشاهده کرد. همچنین عبارت Playing on DEMO در کنار دکمه Undo در تصویر موید همین قابلیت است.

به نظر می‌آید گزینه Undo برای مواقعی در نظر گرفته شده که کاربر به یک سیستم پخش محتوا مانند اسپیکر بلوتوثی نزدیک می‌شود ولی نمی‌خواهد محتوای رسانه‌ای بر روی آن پخش شود.

متاسفانه فعلا اطلاعات بیشتری درباره این قابلیت در دسترس نیست ولی احتمالا گوگل قصد دارد قابلیتی شبیه Hand off Audio در بلندگوی هوشمند هوم‌پاد اپل را به گوشی‌های اندرویدی بیاورد. این قابلیت اجازه می‌دهد آیفون یا آیپاد تاچ را نزدیک هوم‌پاد کنید و آهنگ خود را از طریق بلندگو بشنوید.

این احتمال داده می‌شود که گوگل قابلیت مذکور را به بخش تنظیمات اندروید اضافه کند یا آن را در قسمت استاندارد صداهای بی‌سیم بلوتوث عرضه کند. هنوز معلوم نیست که کدام فناوری برای اشتراک‌گذاری این فایل‌ها استفاده خواهد شد.

علاوه بر این گوگل تصمیم گرفته اسکن کدهای QR را در اندروید ۱۳ آسان‌تر کند و در همین راستا تصاویری منتشر شده که چگونگی کارکرد این قابلیت را نشان می‌دهد. در این تصاویر گزینه‌ای تحت عنوان Show QR Scanner در تنظیمات مربوط به صفحه قفل گوشی دیده می‌شود. در تصویر دیگری هم شاهد افزوده شدن این گزینه با عنوان Scan QR در بخش تنظیمات سریع هستیم.

کدهای QR در حال حاضر برای دامنه گسترده‌ای از قابلیت‌ها کاربرد دارند و حتی در اندروید برای اشتراک‌گذاری کد دسترسی وای فای استفاده می‌شوند. این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد راحت‌تر و سریع‌تر از این کدها استفاده کنند.