هفته گذشته، سامسونگ شروع به انتشار بروزرسانی پایدار رایط کاربری One UI 4.0 مبتنی بر اندروید ۱۲ برای گوشی گلکسی A72 کرد. این بروزرسانی به سرعت در میان‌رده‌های دیگر مانند  Galaxy A52 و  Galaxy A52s 5G قابل دسترسی شد. حالا اما گوشی گلکسی A42 5G آپدیت نرم‌افزاری جدید را دریافت کرده تا بروزرسانی سری A این شرکت، یک قدم به تکمیل نزدیک‌تر شود.

به گفته SamMobile، سامسونگ شروع به انتشار بروزرسانی پایدار اندروید ۱۲ برای گوشی گلکسی A42 5G کرده است. این آپدیت در حال حاضر در لهستان با نسخه فریمور A426BXXU3CUL9  منتشر می‌شود.

آخرین بروزرسانی نرم‌افزاری این گوشی نه تنها ویژگی‌های نسخه جدید رابط کاربری One UI، بلکه وصله‌های امنیتی اندروید ۱۲ و دسامبر ۲۰۲۱ را نیز  برای دستگاه به ارمغان می‌آورد. این آپدیت صورت دسته‌ای عرضه می‌شود و باید در روزهای آینده به مناطق دیگر نیز برسد.

با این وجود کاربران گوشی گلکسی A42 5G می‌توانند به بخش تنظیمات > آپدیت نرم‌افزاری > دانلود و نصب مراجعه کرده و دریافت خودکار بروزرسانی برای گوشی هوشمند خود را بررسی کنند. از آنجایی که این گوشی هوشمند با نام Galaxy M42 5G در بازارهای هند شناخته می‌شود، آن دستگاه نیز به‌زودی به آپدیت جدید دسترسی خواهد داشت.

به هر حال، برخلاف سایر گوشی‌های سامسونگ که تاکنون به‌روزرسانی اندروید ۱۲ را دریافت کرده‌اند، گلکسی M42 5G تنها برای دریافت دو نسل بروزرسانی سیستم‌عامل، واجد شرایط است. بنابراین، پس از دریافت اندروید ۱۱، این آخرین آپدیت نرم افزاری اصلی آن خواهد بود. با این حال، بروزرسانی‌های امنیتی همچنان برای این دستگاه منتشر خواهند شد.