رومن آبراموویچ مالک یک مجموعه شگفت‌انگیز از خودروهای لوکس، یک ابرقایق تفریحی ۶۰۰ میلیون دلاری و یک جت خصوصی عظیم‌الجثه است. با این وجود، شایعات متعددی در خصوص تمایل او به خرید یک جت خصوصی دیگر بر سر زبان‌ها افتاده که اتفاقاً گران‌ترین جت موجود در جهان محسوب می‌شود.

طبق معمول، وقتی صحبت از مایملک خصوصی و تلاش‌های معروف‌ترین میلیارد دنیا می‌شود، اسباب تجملاتی صاحب چلسی F.C در هاله‌ای از ابهام فرو می‌رود. آبراموویچ اوایل سال جاری بوئینگ ۷۶۷ خود را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار فروخت. ظاهراً او قصد دارد یک جت خصوصی دیگر را قبل از کریسمس به کلکسیون دارایی‌های خود اضافه کند (در روسیه، ۷ ژانویه روز کریسمس است!).

به گزارش فوربس روسیه، این بار آبراموویچ دست روی بوئینگ ۸-۷۸۷ دریم لاینر گذاشته است. بوئینگ ۸-۷۸۷ با پنجاه صندلی، گران‌ترین جت خصوصی موجود در دنیا به حساب می‌آید. این وسیله نقلیه غول‌پیکر روز ۱۸ دسامبر، از بازل سوئیس به سمت مسکو پرواز کرد.

جت جدید آبراموویچ یک هواپیمای کمیاب به حساب می‌آید، چون فقط دو نفر در جهان مالک چنین جت گران‌قیمتی هستند که البته یکی از آن‌ها رئیس‌جمهور مکزیک است. اگر برای شما هم سؤال شده که یک نفر مانند آبراموویچ به چه دلیل به یک هواپیمای ۵۰ صندلی احتیاج دارد، بد نیست بدانید که حداقل ده صندلی برای پرسنل امنیتی در نظر گرفته می‌شود.

خرید بوئینگ ۸-۷۸۷ هنوز به طور رسمی مورد تأیید قرار نگرفته و به همین خاطر فعلاً اطلاعات خاصی درباره فضای داخلی آن در دسترس نیست. ولی می‌توان انتظار داشت که این جت از امکانات بیشتر و بهتری نسبت به بوئینگ ۷۶۷ برخوردار است.

نسخه اصلی بوئینگ ۸-۷۸۷ دریم لاینر یک هواپیمای ۵۷ متری است که می‌تواند مسافتی حدود ۱۳۵۳۰ کیلومتر را پرواز کند. این جت بزرگ از ویژگی «بهره‌وری سوخت بی‌نظیر» برخوردار بوده و بهترین وسیله نقلیه برای مسافرت به هر نقطه از جهان است.