امروزه خودروهایی با برچسب قیمت میلیون دلاری صحنه جدیدی محسوب نمی‌شوند. بسیاری از خودروهای کلاسیک فراری یا آستون مارتین که متعلق به قرن بیستم هستند، امروز با قیمت‌های گزافی خرید و فروش می‌شوند. با این حال تنها خودروها نیستند که قیمت هفت رقمی دارند، بلکه یک تراکتور نیز می‌تواند ارزشی بیش از یک میلیون دلار داشته باشد!

این تراکتور ارزشمند J.I 1913 نام دارد و همان طور که از نام آن مشخص است، در سال ۱۹۱۳ میلادی ساخته شده است. این تراکتور اخیرا در یک حراجی به مبلغ ۱.۴۷ میلیون دلار فروخته شد. این تراکتور در جریان رویداد Aumann’s 2022 Pre ’30 Auction فروخته شد که در طی آن چندین تراکتور قدیمی به حراج گذاشته شده بودند. اکثر این تراکتورها در محدوده قیمتی کمتر از ۲۰۰ هزار دلار به فروش رسیدند و تنها تعداد کمی همچون تراکتور J.I 1913 با ارقام میلیونی فروخته شدند.

پیش از این رکورد گران‌ترین تراکتور جهان در اختیار مدلی به نام مارشال استعماری ۱۹۱۰ بود. خاص بودن تراکتور J.I دلیل اصلی گران بودن آن است. شرکت سازنده این تراکتور یعنی Case تنها ۵۰۰ عدد از آن‌ها را ساخته است که از این تعداد تنها پنج دستگاه تا به امروز باقی مانده‌اند.

این تراکتور مدل J.I 30-60 است که در فاصله سال‌های ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۶ در ویسکانسین ساخته شد. موتور دو سیلندر عظیم ۱۸۸۵ اینچی (۳۰.۹ لیتری) قلب تپنده این تراکتور است که چرخ‌های عقب را از طریق جعبه دنده دستی تک سرعته به حرکت در می‌آورد. شرکت سازنده این تراکتور همچنان با نام Case IH فعالیت می‌کند.