دیجیزا/محققان دانشکده پرستاری واشنگتن، در تفسیری جدید، استفاده از «پالس اکسی‌متر» را در تشخیص به هنگام ابتلا به ویروس کرونا در بزرگسالان ضروری دانستند.
 

 به نقل از مدیکال اکسپرس،  مردم عادت کرده‌اند که در طی همه گیری ابتدا درجه حرارت خود را کنترل کنند، زیرا تب شاخص اصلی کووید-۱۹ است.

تفسیر جدید دانشکده پرستاری دانشگاه ایالتی واشنگتن، چنین نتیجه می‌گیرد که گرفتن دما نشانگر مفیدی برای آگاهی از ابتلا به ویروس کرونا در بزرگسالان نیست و به جای آن بهتر است از پالس اکسی‌متر استفاده شود.

بر اساس این مقاله، در موارد سنجش علائم به ویژه تب، در تعریف استاندارد جهانی، درجه حرارت پایین‌تر از ۱۰۰.۴ درجه فارنهایت، نشانه تب محسوب نمی‌شود و با توجه به این تعریف، در تحلیل این مقاله، بیش از ۳۰% از افرادمسن مبتلا به ویروس کرونا و عفونت‌های جدی تب خفیف یا بدون تب دارند.

سایر علائم رایج کووید-۱۹ مانند خستگی، بدن درد و از دست دادن حس چشایی یا بویایی نیز ممکن است با توجیه افزایش سن، نادیده گرفته شود؛ به علاوه برخی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هیچ علامت قابل مشاهده‌ای از کمبود سطح اکسیژن از جمله تنگی نفس، ندارند، اما با این حال اشباع اکسیژن زیر ۹۰ ٪ دارند، چنین هیپوکسی بدون علامت می‌تواند با نتایج بسیار ضعیفی همراه باشد.

محققان این دانشکده می‌گویند، اکسی‌متر‌های نبض ارزان قیمت و قابل حمل باید برای استفاده گسترده در غربالگری کووید-۱۹ در افراد مسن در نظر گرفته شوند، زیرا این دستگاه‌ها می‌توانند تغییرات اشباع اکسیژن را بدون سایر علائم عفونت تشخیص دهند.

به اعتقاد نویسندگان این مقاله، تشخیص (هیپوکسی بدون علامت) برای جلوگیری از پیشرفت عفونت و شروع درمان بسیار مهم است. مداخلات قبلی می‌تواند به بیماران کمک کند تا از اقدامات بسیار تهاجمی (به عنوان مثال لوله گذاری) جلوگیری کرده و تخصیص منابع بهداشتی کمیاب را بهبود ببخشند.