سیاری از ما، وقتی مجبور باشیم خطوطی طولانی تایپ کنیم، تماس تلفنی برقرار می‌کنیم یا voice می‌فرستیم، اما اگر با فردی تماس بگیرید و بار‌ها به در بسته خورده و نتوانید موفق شوید چطور؟ آیا این به معنای مسدود یا بلاک  شدن است؟

به گزارش نیویورک پست، اگر کسی تماس‌های شما را مسدود کند، هیچ اخطار رسمی دریافت نخواهید کرد، اما می‌توانید با جستجوی برخی علائم حدس درستی بزنید.  

اولین نشانه‌ای که نشان می‌دهد مشکلی وجود دارد واضح‌ترین است: شما تماس می‌گیرید و پیامک می‌فرستید، اما پاسخی دریافت نمی‌کنید. البته دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد، اما یک شماره مسدود شده نیز بین احتمالات است.  

در بیشتر موارد، به نظر می‌رسد پیام‌هایی که ارسال می‌کنید ارسال می‌شوند، اما شخصی که آن‌ها را برایش ارسال می‌کنید پیام‌ها را دریافت نمی‌کند. این سکوت اولین اشاره به شماست که چیزی اشتباه است.  

قبل از وصل شدن تماس به سرویس پستی صوتی، زنگ‌ها را بشمارید 

زمانی که با فردی تماس می‌گیرید و قبل از اتصال به صندوق پستی صوتی،  تعداد زنگ‌های معمولی را می‌شنوید، که نشان می‌دهد یک تماس عادی است.  اما اگر آن شخص شما را بلاک کرده باشد، قبل از انتقال به پست صوتی فقط یک زنگ را می‌شنوید.  

البته توجه داشته باشید که الگوی تعداد زنگ‌های غیر معمول لزوماً به این معنی نیست که شماره شما مسدود شده است.  ممکن است فقط به این معنا باشد که فرد همزمان با تماس شما با شخص دیگری صحبت می‌کند، تلفن را خاموش کرده است یا تماس را مستقیماً به پست صوتی ارسال می‌کند، بنابراین، کمی صبوری کرده و بعد دوباره تلاش کنید.  اگر الگوی یک زنگ و اتصال مستقیم به پست صوتی ادامه یابد، احتمالاً ممکن است یک مورد مسدودی باشد.  

پاسخ‌های خودکار 

اگر تماسی برقرار کنید و دائم پیامی خودکار با محوریت «مشترک مورد نظر در دسترس نیست» دریافت کنید، ممکن است آن شخص شما را مسدود کرده باشد.  پیام‌ها می‌توانند متفاوت باشند، اما نتیجه یکسان است.  تماس شما انجام نخواهد شد البته آیت پیام به تنهایی، دلیل نمی‌شود، اما یک نشانه قوی است که شما بلاک شده اید.  

ممکن است ماجرا، چیز دیگری باشد 

 نتیجه گیری نکنید حتی اگر مشکوک هستید شماره شما مسدود شده است.  ممکن است دلیل ساده‌ای وجود داشته باشد که تماس‌های شما انجام نمی‌شود.  ممکن است مشکل شبکه وجود داشته باشد، ممکن است تلفن فرد خاموش باشد، باتری آن تمام شده باشد یا صورتحساب خود را به موقع پرداخت نکرده باشد.