بیگ بنگ/ برخی فکر می‌کنند که سیاهچاله‌ها شبیه جاروبرقی‌های کیهانی هستند که فضای اطراف خود را می‌مکند، در حالی که سیاهچاله‌ها مانند هر شیء دیگری در فضا هستند، البته با یک میدان گرانشی بسیار زیاد. اگر شما خورشید را با سیاهچاله‌ای با جرم مشابه‌اش جایگزین کنید، زمین به داخل آن کشیده نخواهد شد و همانطور که امروز به دور خورشید می‌گردد، به گردش خود به دور سیاهچاله نیز ادامه خواهد داد. در واقع گذر از حد مداری سیاهچاله و نزدیک شدن بیش از حد به آن کار بسیار خطرناکی است و راهی جز نابودی باقی نمی‌گذارد.
در این ویدئو مقیاس برخی از عظیم‌ترین سیاهچاله‌ها را بررسی می‌کنیم. سیاهچاله‌ها با میدان گرانشی عظیم خود چنان فضا-زمان اطراف خود را دچار تغییر می‌کنند که حتی علم فیزیک را به چالش می‌کشند. آنها آنچنان مرموز و عجیب هستند که وقتی آلبرت اینشتین با معادلات خود برای اولین‌بار وجود این هیولاها را پیش‌بینی کرد خودش هم باور نمی‌کرد که این اجرام واقعاً می‌توانند وجود داشته باشند.
مهمترین چیزی که باید بدانید این است که هر ماده‌ای که تا شعاع شوارتزشیلد یا شعاع گرانشی خود فشرده شود، می‌تواند به یک «سیاهچاله» تبدیل شود.