دیجیزا

آخرین اخبار فناوری و تکنولوژی جهان

«چانگان» از خودروی برقی دیگری رونمایی کرد

«چانگان» از خودروی برقی دیگری رونمایی کرد

چانگان از جدیدترین خودروی برقی خود با نام Qiyuan A۰۷ در چین رونمایی کرد. سبک جدید طراحی این شرکت همراه با مشخصات فنی جدید، در این خودرو مشاهده می‌شود.

این یک سدان نسبتا بزرگ با دو پیشرانه BEV و EREV در دسترس است. Qiyuan یک نام تجاری جدید تحت برند چانگان است که قبلا با نام “OX” شناخته می‌شد. به نظر می رسد چانگان می خواهد این برند را به مبدا تجارت خودروهای انرژی جدید خود تبدیل کند.

چانگان Qiyuan A۰۷ یک طراحی بیرونی زیبا و تمیز با نوار چراغ‌های LED نازک، دستگیره‌های درب جمع‌شونده، چرخ‌های پنج پره ۲۴۵/۴۵ R۱۹ و خط سقف شیب‌دار دارد. 

چانگان از خودروی برقی دیگری رونمایی کرد/ گزینه واردات به ایران؟

Qiyuan A۰۷ شبیه به بسیاری از سدان‌های چینی مانند نیو ET۷ و بی‌وای‌دی هان و… است که این یعنی چینی‌ها به خودشان هم در تقلید رحم نمی‌کنند!

چانگان از خودروی برقی دیگری رونمایی کرد/ گزینه واردات به ایران؟

چانگان از خودروی برقی دیگری رونمایی کرد/ گزینه واردات به ایران؟

در نمای پشتی شاهد یک چراغ باریک و کشیده هستیم که در کنار این چراغ، هیچ عامل جذابی دیده نمی‌شود و همان طراحی کسل‌کننده همیشگی را دارد!

چانگان از خودروی برقی دیگری رونمایی کرد/ گزینه واردات به ایران؟

در داخل، Qiyuan A۰۷ یک فرمان دو پره D شکل دارد که لوگوی Qiyuan روی آن قرار دارد.در پشت فرمان، می توان متوجه یک سنسور Face-ID و یک شیفتر دنده شد.

نکته جالب درباره این کابین این است که کیلومترشماری در اینجا دیده نمی‌شود.در عوض، شما یک HUD یا هدآپ دیسپلی دارید. این یک طراحی کاملا شیک برای بسیاری از خودروسازان چینی است. کنسول وسط دارای یک صفحه نمایش شناور بزرگ با قطر بیش از ۱۵ اینچ است. در زیر صفحه نمایش، ما می‌توانیم دو پد شارژ تلفن بی سیم و یک جفت جا لیوانی را مشاهده کنیم. همچنین باید تاکید کنیم که فضای داخلی A۰۷ با تریم چوبی زیبا تکمیل شده است.

نسخه تمام برقی آن می تواند تا ۷۱۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند. در مورد حداکثر قدرت پیشرانه، آن به ۲۵۸ اسب بخار می‌رسد.

در مورد سیستم انتقال قدرت، Qiyuan A۰۷ بر روی پلت فرم EPA۱ ایستاده است. نسخه EREV آن دارای یک موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر بنزینی ICE با قدرت ۸۸ اسب‌بخار است. قدرت خروجی آن کم به نظر می‌رسد، اما باید در نظر داشته باشید که هیچ گشتاوری را به چرخ‌ها منتقل نمی‌کند. در عوض، مانند یک ژنراتور عمل می‌کند و باتری را شارژ می‌کند. موتور الکتریکی، ۲۱۸ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. نسخه تمام الکتریکی دارای دو موتور الکترونیکی قابل انتخاب برای ۲۱۸ و ۲۵۸ اسب‌بخار است.

در مورد باتری نیز دو گزینه موجود است: گزینه ۵۸ کیلووات ساعت (۵۱۵ کیلومتر CLTC) و گزینه ۸۰ کیلووات ساعت (۷۱۰ کیلومتر).نسخه تمام برقی آن می تواند تا ۷۱۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند.

در آینده شاهد معرفی محصولات جدیدی تحت نام Qiyuan خواهیم بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *