کسی که پشت فرمان بی ام و X3 M کامپتیشن نشسته باشد هرگز نخواهد گفت “من این خودرو را دوست دارم اما به اندازه کافی خشن نیست.” در واقع این کراس‌اور یکی از گزینه‌های جذاب کلاس خود محسوب می‌شود. پیشرانه ۶ سیلندر توئین توربوی M3 برای X3 M قدرت ۵۰۳ اسب بخار تولید می‌کند. سیستم تعلیق این مدل به حدی خشن است که با عبور از جاده، سنگ‌ریزه‌های زیر لاستیک قابل شمارش خواهد بود! البته هنوز  هستند افرادی که فکر می‌کنند این خودرو نیازمند یک پکیج ارتقایی و رساندن قدرتش به ۷۵۰ اسب بخار است.

در ویدئوی جدید AutoTopNL شما شاهد سواری بی‌ام‌و X3 M تیون شده با قدرت ۷۵۰ اسب بخار خواهید بود. این خودرو همانند یک سوپرکار اتوبان را می‌شکافد و در یک چشم بر هم زدن به سرعت‌های بالایی می‌رسد. باید اذعان کرد پس از رسیدن به سرعت حدود ۲۰۰ کیلومتر در ساعت و به خاطر شکل کلی خودرو و درگ آئرودینامیکی، شتاب خودرو شروع به کند شدن می‌کند اما X3 M موردبحث هنوز هم توانایی‌های زیادی دارد و اگر سر و شکلی همچون M3 داشت کاملاً سریع‌تر ظاهر می‌شد.

صدای اگزوز نیز بسیار پرطنین‌تر از نسخه استوک به گوش می‌رسد. ما نمی‌دانیم که چرا اکثر تیونرهای امروزی دست روی اگزوز می‌گذارند و صداهای متفاوتی را استخراج می‌کنند اما این رویه‌ای است که هر روز می‌بینیم. این بی‌ام‌و X3 M کامپتیشن یک هیولای واقعی به نظر می‌رسد و احتمالاً خواهد توانست از عهده اکثر خودروها در اتوبان برآید. به نظر شما این خودرو کابوس شبانه سوپرکارهاست؟ شاید به خاطر سیستم چهار چرخ محرک و قدرت بالا تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این‌گونه باشد اما پس از آن درگ و وزن بالا باعث کندی شتاب گیری خواهند شد. ولی هر خودرویی به غیر از یک سوپرکار پیشرانه وسط کاردرست باید از این قدبلند آلمانی بترسد.