به تازگی اعلام کرده که مادربردهای سری ۷۰۰ و ۶۰۰ اینتل این شرکت شامل تمام محصولات سری MEG، MPG، MAG و PRO از ۱۹۲ گیگابایت حافظه رم پشتیبانی می‌کنند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده همه مادربردهای سری ۶۰۰ و ۷۰۰ اینتل از ماژول‌های حافظه رم ۲۴ و ۴۸ گیگابایتی DDR5 پشتیبانی خواهند کرد.

در ادامه این گزارش آمده که مادربردهای مجهز به چهار اسلات DIMM از ۱۹۲ گیگابایت و مادربردهای مجهز به دو اسلات DIMM از ۹۶ گیگابایت حافظه رم پشتیبانی می‌کنند. برای بهره‌مندی از این قابلیت کافی است که بایوس مادربرد خود را آپدیت کنید.

MSI اعلام کرده که مادربردهای سری MEG، MPG، MAG و PRO خود مبتنی چیپ‌ست‌های Z790، B760، Z690، B660 و H610 را مورد بررسی قرار داده و این محصولات می‌توانند از ماژول‌های حافظه رم ۲۴ و ۴۸ گیگابایتی استفاده کنند.

در ادامه این گزارش‌ها آمده برای استفاده از ماژول های حافظه ۲۴ و ۴۸ گیگابایتی نیازی به آپدیت سیستم عامل نیست. این در حالی است که بر اساس اعلام اینتل پردازنده های Alder Lake و Raptor Lake از ۱۲۸ گیگابایت حافظه رم پشتیبانی می‌کنند.

در طرف مقابل Micron اولین شرکتی بود که ماژول‌های ۲۴ و ۴۸ گیگابایتی DDR5-5200 و DDR5-5600 خود را با نام تجاری Crucial معرفی کرد که از فناوری EXPO AMD و XMP 3.0 اینتل برای اورکلاک حافظه رم پشتیبانی می‌کردند.