این‌‌ روزها که تلسکوپ معروف «جیمز وب» با سرمایه‌‌گذاری چند میلیارد دلاری بهترین آژانس‌‌های فضایی دنیا از ناسا تا آژانس فضایی اتحادیه اروپا در حال کاووش در آسمان است، بخش زیادی از رویاهای بشر برای درک بهتر کیهان و اسرارش درحال تحقق است. رویاهایی که با اولین کنجکاوی‌‌های انسان خردمند در ذهنش شکل گرفت. هربار نگاه به آسمان برابر بود با چندین سئوال و چون انسان از درک مکانیزم کیهان عاجز بود اسطوره‌‌ها و باورهای خرافی شکل گرفت. مستند شگفت‌‌انگیز و تماشایی «کیهان؛ جهان‌‌های ممکن» با حضور یک تیم خبره از بهترین دانشمندان کیهان‌‌شناسی و مروجان علم، و با زبانی شیوا و قابل فهم می‌‌خواهد آن‌‌چه را از اولین ساعت شکل‌‌گیری ماده در گیتی طی ۱۴ میلیارد سال قبل تا امروز رخ داده شرح کند. مستندی با تصاویر رویایی، بیانی جذاب و البته خلاقیتی بی‌‌مثال نمره بسیار بالای ۹.۱ را از کاربران سایت IMDB گرفته است. با معرفی این مستند همراه ما باشید.

سفری اودیسه‌‌وار در آفرینیش کیهان

این مستند جذاب که بعد از سال‌‌ها تحقیق و با زبانی ساده و البته دوبله اختصاصی عرضه شده، دنباله‌‌ای است بر سری مستندهای علمی چشم‌‌نوازی مثل «اودیسه فضا زمان». مستند در قسمت اول سعی می‌‌کند با رونمایی از یک سفینه فرضی به‌‌اعماق زمان برود؛ لحظه انفجار بزرگ اولیه و با معرفی یک ایده شماتیک و جذاب به عنوان «تقویم کیهانی» از تحول کیهان، سیاه‌‌چاله‌‌ها، ساختار ماده در جهان و ابعادی بالاتر از سه بُعدی که در آن زندگی می‌‌کنیم پرده‌‌برداری کند. تمام این مفاهیم جالب با زبانی ساده، کاربردی و ملموس و در عین‌‌حال گرافیکی جذاب ارائه می‌‌شوند که مخاطب را جذب کند و ذهنیتش را در خصوص کیهان اصلاح کند. (تماشای مستند با دوبله اختصاصی)

بزرگانی که پشت این مستند هستند

یکی از عوامل این سری مستندها کارل ادوارد است، کسی که از پیشگامان یافتن هوش کیهان و فرازمینی بود. راوی و میزبان مستند نیل دگراس است، اختر فیزیکدانی برجسته که یکی از بزرگترین مروجان علم در جهان است و به‌‌رغم داشتن جایگاه علمی بالا، اجرایی شیوا و گرم دارد. دگراس مدیر افلاک‌‌نمای معروف هایدن در نیویورک است و مبتکر طرحی برای اصلاح تعریف سیارات بود که منجر به حذف پلوتون از فهرست سیارات منظومه شمسی شد. تصور کنید شخصی با این جایگاه علمی، برای ترویج علم، به‌‌عنوان بازیگر میهمان در یک اپیزود سریال «تئوری بیگ بنگ» حاضر شد و توسط شخصیت بامزه شلدون، به‌‌خاطر حذف پلوتون از فهرست سیارات مورد غضب قرار گرفت. تمام این‌‌ها انگیزه مضاعفی است برای تماشای مستندی که پرده از رازهای کیهان برمی‌‌دارد و افق‌‌های تازه‌‌ای پیش‌‌روی ذهن ما درباره جایگاهی که در هستی داریم می‌‌گشاید. این مستند را به‌‌صورت رایگان و با دوبله اختصاصی از لینک زیر تماشا کنید.

>>> تماشای مستند با دوبله اختصاصی

نکته  ۱: برای تماشای فیلم با اینترنت همراه نیازی به خرید اشتراک ندارید. (حجم مصرفی شما تمام بهاء می‌شود). فقط کافی است برای تماشای بهتر آخرین خبرتان را به روز کنید.  
نکته ۲: اگر می‌خواهید با تلویزیون هوشمند فیلم تماشا کنید کافی‌ست اینترنت همراه را روی تلویزیون هات‌اسپات کنید و «دیجیزا» را در مرورگرتان جست‌وجو کنید.
نکته ۳: اگر هم از اینترنت خانگی استفاده می‌‌کنید می‌توانید با کمترین قیمت ممکن یک اشتراک بگیرید. در این حالت حجم اینترنت مصرفی شما نیم بهاء خواهد بود.

برای تماشای فیلم و سریال‌های بیشتر به بخش «سینما و چهره» دیجیزا بروید. این پیشنهادها را هم از دست ندهید:

   
.

.

.

.

.