مایکروسافت در حال آزمایش برخی به روز رسانی‌ها و ویژگی جدید فروشگاه ویندوز ۱۱ است که اتفاقا شامل بروزرسانی‌های این فروشگاه نیز خواهد شد. این آپدیت‌ها نحوه مدیریت به روز رسانی‌ها را بهبود می‌بخشند. در حال حاضر، برخی از برنامه‌های فروشگاه هنگام به‌روزرسانی بسته می‌شوند و دوباره باز می‌شوند (به این معنی که اگر فروشگاه مایکروسافت را باز کنید و برنامه‌های به‌روزرسانی را انتخاب کنید، ممکن است کارتان را از دست بدهید). اما مایکروسافت اکنون در حال آزمایش تغییری در فروشگاه است که در عوض به‌روزرسانی‌های برنامه‌هایی را که باز هستند، نادیده می‌گیرد.

آموزش غیرفعال کردن Delivery Optimization در ویندوز ۱۱
والپیپرهای Spotlight ویندوز ۱۱ سرگرمی را به ارمغان می آورد
جزئیات ویژگی جدید فروشگاه ویندوز ۱۱
ویژگی‌ای که در مقدمه به آن اشاره کردیم تنها قابلیت جدید بروزرسانی مایکروسافت نیست! به‌روزرسانی فروشگاه همچنین شامل ناوبری سریع‌تر هم می‌شود، که باید یافتن برنامه‌ها برای دانلود و نصب در ویندوز ۱۱ را کمی راحت‌تر کند. در کنار این پیشرفت‌های ناوبری، مایکروسافت پشتیبانی اصلی Arm64 را نیز معرفی می‌کند، بنابراین فروشگاه مایکروسافت در دستگاه‌ها بسیار سریع‌تر خواهد بود (مانند سرفیس پرو ایکس).

سرانجام، مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی از فروشگاه پاپ آپ خود به برنامه‌های اندروید است. اگر در حال مرور وب هستید و یک برنامه اندرویدی را پیدا می‌کنید که در اپ استور آمازون است، ویندوز ۱۱ یک تجربه فروشگاهی پاپ آپ را نشان می‌دهد تا به شما امکان نصب سریع آن را بدهد.

این آخرین به‌روزرسانی فروشگاه مایکروسافت برای Windows Insiders در کانال Dev در دسترس است و باید در ماه‌های آینده برای همه کاربران ویندوز ۱۱ در دسترس باشد. مایکروسافت همچنین در حال آزمایش یک ویژگی بازیابی جدید برای فروشگاه مایکروسافت است که به کاربران ویندوز ۱۱ اجازه می‌دهد تا به سرعت برنامه‌ها را روی رایانه شخصی جدید دوباره نصب کنند.