واتساپ، پیام‌رسان متعلق به متا، به‌روزرسانی‌های منظم نسخه‌های بتا خود را در پلتفرم‌های مختلف ارائه می‌کند تا به‌روزرسانی‌های آتی را برای نسخه‌های پایدار و عمومی این اپلیکیشن به نمایش بگذارد. یکی از آخرین به‌روزرسانی‌های این پیام‌رسان در نسخه‌ی بتای دسکتاپ، ویژگی آلبوم‌‌بندی خودکار رسانه‌ها است. طبق گزارش افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo»، ویژگی جدید واتساپ نسخه‌ی دسکتاپ عکس‌ها و ویدیوهایی را که به طور متوالی برای کاربران ارسال شده‌اند، را دسته‌بندی می‌کند و بدین ترتیب مدیریت و سازمان‌دهی رسانه‌های ارسال شده از طریق پنجره‌ی چت‌ها بسیار راحت‌تر از قبل خواهد شد.

این به‌روزرسانی برای نسخه‌ی دسکتاپ واتساپ منتشر خواهد شد و با نسخه‌ی مبتنی بر مرورگر وب این پیام‌رسان متفاوت است. باید اشاره کرد که این قابلیت جدید، در واقع چندان جدید نیست و کاربران واتساپ اندروید و iOS مدت زیادی است که از آن برخوردار هستند. این ویژگی که آلبوم‌بندی خودکار رسانه‌ها نام دارد، دسته‌بندی از عکس‌ها و ویدیوهایی که برای کاربران ارسال شده‌اند را به صورت منظم ایجاد می‌کند.

این قابلیت در واقع همه‌ی رسانه‌هایی که از طریق چت به اشتراک گذاشته می‌شوند، را سازماندهی کرده و به کاربران کمک می‌کند تا در هنگام به اشتراک‌گذاری رسانه‌های پرحجم دیگری نیازی به آپلود مجدد فایل نداشته باشند و آن را از بخش رسانه‌ها برای کاربران دیگر ارسال کنند. این قابلیت هم‌زمان با ویژگی واکنش به پیام‌ها در واتساپ نسخه‌ی دسکتاپ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

همان‌طور که می‌دانید، پیام‌رسان واتساپ در مقایسه با سایر رقبای خود نظیر تلگرام سرعت توسعه و پیشرفت کندی دارد و بسیاری از کاربران آن هم از این موضوع گله‌مند هستند. این شرکت برای اضافه کردن یک قابلیت بسیار معمولی اما کاربردی زمان زیادی را صرف می‌کند و معمولا قابلیت‌های جدیدی که به پلتفرم اضافه می‌شوند، الگوبرداری شده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر است. این موضوعات با توجه به نامحدود بودن منابع مالی این پیام‌رسان متعلق به متا کمی عجیب به نظر می‌رسد.

در روزهای گذشته خبرهای زیادی در مورد قابلیت‌های متنوع و جدیدی که واتساپ روی آن‌ها کار می‌کند در رسانه‌های خبری منتشر شده است. به نظر می‌رسد مدیران این شرکت اهمیت مدرن و کاربردی بودن پیام‌رسان خود را درک‌ کرده‌اند و سعی می‌کنند تا با ارائه‌ی قابلیت‌های جدید کاربران را راضی نگه دارند.

به‌تازگی در گزارشی به این موضوع پرداخته شد که واتساپ روی ابزار جدید طراحی و نقاشی خود کار می‌کند. این پیام‌رسان در حال حاضر ابزارهای طراحی خوبی را برای ویرایش عکس در خود گنجانده که به‌روزرسانی جدید این مقوله را گسترش خواهد داد. این ابزار جدید طراحی به کاربران این اجازه را می‌دهد تا روی عکس‌ها به صورتی دستی بنویسند یا یادداشت‌های شخصی خود را در حاشیه‌ی عکس‌ها قرار دهند. در گذشته کاربران واتساپ تنها به یک مداد برای ویرایش عکس‌های خود دسترسی داشتند، اما تصاویر منتشر شده‌ی WABetaInfo خبر از سه ابزار طراحی می‌دهد که با یک ابزار تارکننده‌ی عکس‌ به کاربران واتساپ ارائه خواهد شد.

همچنین آخرین خبرها در مورد قابلیت‌های جدید واتساپ حاکی از آن است که این پیام‌رسان متعلق به متا روی قابلیت جدیدی به نام نشانگر پاسخ به استاتوس کار می‌کند که در واقع این قابلیت ریپلای‌های استاتوس کاربران را با نشان دادن علامتی از پیام‌های عادی جدا می‌کند. این قابلیت جدید واتساپ یک نشان منحصربه‌فرد را به پاسخ‌های استاتوس کاربران اضافه می‌کند تا کاربران بدون ورود به صفحه‌ی چت بتوانند پیام‌های عادی را از پاسخ‌های استاتوس تشخیص دهند. در واقع این به‌روزرسانی جزئی به شما کمک خواهد کرد تا سریع‌تر بتوانید به پاسخ‌های استاتوس سایر کاربران واکنش نشان دهید.

در نهایت گفته می‌شود که این پیام‌رسان قابلیت‌ جدید دیگری را آزمایش می‌کند که کاربران به وسیله‌ی آن می‌توانند از طریق چند گوشی یا تبلت به یک حساب کاربری دسترسی داشته باشند و با سایر کاربران چت کنند. در همین زمینه، کاربران باید کد QR روی صفحه را با گوشی یا تبلت ثانویه‌ی خود اسکن کنند یا کد آن را وارد نمایند تا به‌عنوان دیوایس دوم به یک حساب کاربری به صورت هم‌زمان متصل شوند.