دیجیزا/ شش روز پیش بود که برای شما نوشتیم هندزفری سونی WH-1000XM4 به زودی معرفی خواهد شد. خب باید بگویم که هدفون بی سیم سونی WH-1000XM4 با ۳۰ ساعت عمر باتری و توانایی نویزکنسلینگ به قیمت ۳۵۰ دلار رسما معرفی شده است و می تواند یک گزینه جذاب باشد.

هنگامی که سونی هدفون مجهز به نویزکنسلینگ WH-1000XM3 خود را در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد، منتقدین آن ها را به خاطر راحتی، طراحی و کیفیت صدا تحسین کردند. اکنون سونی در حال انتشار جانیشن آن یعنی هدفون سونی WH-1000XM4 است و آنها پیشرفتهای بسیاری را ارائه داده اند که طرفداران هدفون های نسل قبلی دوست دارند.

طبق گفته سونی، هندزفری WH-1000XM4 “بهترین عملکرد لغو نویز تا کنون” را در ترکیب خود دارد. برای هرگونه بهبود صدای نویز با تراشه سونی QN1 برای حذف نویز HD سونی، هر هدفون دارای دو میکروفون است. همچنین یک پردازنده بلوتوث صوتی جدید (MediaTek MT2811S) وجود دارد که بیش از ۷۰۰ بار در ثانیه حس موسیقی و صدا را تنظیم می کند.

سونی می تواند هدفون های جدید نویزکنسلینگ WH-1000XM4 را با همان عمر باتری جذاب ۳۰ ساعت هدفون های XM3 نسل قبلی ارایه دهد. هدفون از شارژ سریع پشتیبانی می کند و از ۱۰ دقیقه شارژ ۵ ساعت پخش را ارائه می دهد. آنها همچنین دارای همان سیستم کنترل مبتنی بر ژست لمسی در طرفین از نسل قبلی را دارا هستند. می توانید برای پخش یا مکث موسیقی، دوبار ضربه بزنید، به سمت چپ یا راست بکشید و به ترتیب به ترک قبلی بروید و یا به ترک بعدی بروید، یا دست خود را روی گوش قرار دهید تا کنترل صدای محیط را تغییر دهید.

هدفون جدید سونی WH-1000XM4 همچنین دارای فناوری جدید صوتی دقیق Sony است که پنج میکروفون موجود در هدفون را برای تماس های واضح و ویژگی جدید “صحبت با گفتگو” کنترل می کند. ویژگی دوم صدای شما را تشخیص می دهد و به طور خودکار موسیقی شما را متوقف می کند. در عین حال، صدای محیط به شما امکان پذیر است، بنابراین می توانید بدون خارج کردن هدفون، با دیگران صحبت کنید.

قابلیت تشخیص لباس!
هنگامی که هدفون خود را برمی دارید، تشخیص لباس باعث توقف موسیقی می شود. هنگامی که هدفون را دوباره فعال می کنید، پخش موسیقی به طور خودکار از سر گرفته می شود، بنابراین برای از سرگیری موسیقی لازم نیست روی دو طرف ضربه بزنید. قابلیت تشخیص لباس استفاده از حسگر مجاورت و دو شتاب سنج در هدفون جدید استفاده می کند.

در همین حال هدفون سونی WH-1000XM4 فناوری DSEE Extreme را برای بازسازی دقیق صوتی که در هنگام فشرده سازی دیجیتال از بین رفته است، ارائه می دهد. DSEE Extreme با استفاده از مدلهای یادگیری ماشین (ML)، موسیقی را در آن واحد تجزیه و تحلیل می کند. از لحاظ تئوری، موسیقی باید با بازیابی صداهای دوربرد، به لطف فناوری سونی بهتر عمل کند. اگر در حال گوش دادن به موسیقی از یک سرویس سازگار با فناوری سونی هستید، می توانید از ویژگی 360 واقعیت صوتی سونی برای یک تجربه همهجانبه در گوش دادن به موسیقی استفاده کنید.

سرانجام ، هدفون های جدید WH-1000XM4 سونی را می توان همزمان با دو دستگاه بلوتوث جفت کرد و این ویژگی را از هر زمان دیگری مفید دانست. به عنوان مثال می توانید همزمان به رایانه و تلفن هوشمند خود وصل شوید، بنابراین می توانید از رایانه شخصی خود به موسیقی گوش دهید و بعدا در تلفن خود تماس بگیرید. این هدفون همچنین از آخرین ویژگی های Fast Pair گوگل پشتیبانی می کند و جفت شدن NFC هم موجود است.

اگر WH-1000XM3 را دوست داشتید، هدفون جدید نویزکنسلینگ سونی WH-1000XM4 جدید یک به روزرسانی ارزشمند به نظر می رسد. با طراحی بهبودیافته و جفت شدن چند منظوره و بهبود عملکرد نویز صدا، WH-1000XM4 ممکن است بهترین هدفون برای محل کار و خانه باشد. Sony WH-1000XM4 اواخر این ماه به رنگ سیاه و نقره ای با قیمت 350 دلار / 380 یورو / 350 پوند به فروش می رسد.

نظر شما درباره این هندزفری جذاب سونی چیست؟