کابین هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ با وجود گذشت چند سال از عمرش، همچنان راحت، مجهز و جذاب است. در ادامه فضای داخلی Elantra 2018 را بررسی می‌کنیم.

خودروساز کره‌ای هیوندای از دهه ۹۰ میلادی تولید سدان کامپکت النترا را کلید زد و طی این سال‌ها به طور پیوسته به تغییر و تنظیم آن پرداخته است. نتیجه، حالا یک سدان زیبا، کارآمد و پربازده شده است. مدل N این سدان کره‌ای حتی یک قدم پا را فراتر می‌گذارد و به تازگی هم بین نامزدهای رسانه موتور وان برای بهترین خودروی پرفورمنس سال ۲۰۲۲ جا گرفته بود.

با وجود این، مدل‌های قدیمی آن همچنان حرفی برای گفتن دارند و گزینه‌ای ایده‌آل برای کسانی‌اند که حاضرند خودرویی قدیمی‌تر ولی با قیمت چند هزار دلار کمتر بخرند. یکی از نمونه‌های مناسب هم هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ با قیمت زیر ۲۰ هزار دلار است که به لطف سبک طراحی باظرافت، پیشرانه‌های کاربردی و تعداد قابل ملاحظه فناوری‌ها، همچنان ارزش خرید بالایی دارد.

بررسی فضای داخلی هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸

طراحی کابین هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸

از کابین هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ نباید انتظار فضایی لوکس با امکانات مجلل را داشت و خود هیوندای هم اصلاً به دنبال شلوغ‌کاری، چه در فضای داخلی و چه در نمای بیرونی نبوده است. ویژگی پررنگی که کابین این سدان کره‌ای را تعریف می‌کند، کارآیی بالا است. به همین دلیل است که اجزای پلاستیکی به ظاهر ارزان در برخی از قسمت‌های این سدان قابل مشاهده‌اند، ولی چیزی که اهمیت دارد بسته کلی فضای داخلی است که آن هم جای تعریف زیادی دارد.

برای اطلاعات ضروری خودرو، نمایشگر هدآپ و برای سیستم اطلاعات و سرگرمی، نمایشگر مرکزی به همراه دکمه‌ها و پیچ‌های متعدد پیش روی فرد قرار دارد. نکته دیگر این است که مدل ۲۰۱۸ النترا در مقایسه با بقیه خودروهای کلاس خود چندان جادار به حساب نمی‌آید و صندوق عقب ۴۰۷ لیتری آن هم ممکن است به دلیل محدودیت فضا، دست و پاگیر باشد. با این حال، همچنان فضایی قابل قبول و نسبتاً راحت برای سرنشینان فراهم خواهد کرد.

هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ با وجود قیمت اقتصادی خود، از قابلیت‌های متعددی جهت برقراری اتصال و سرگرمی سرنشینان برخوردار است. حتی اگر همه این امکانات کافی نباشند، تریم‌های بالارده‌تر این سدان کره‌ای مواد چرمی لوکس‌تر و فناوری‌های بیشتری را به دنبال می‌آورند.

سیستم اطلاعات و سرگرمی
مدل ۲۰۱۸ سدان النترای هیوندای در ۶ تریم بسته به نیازهای انواع رانندگان عرضه شده است. تریم پایه این خودرو طبق انتظار به همان امکانات ضروری نظیر نمایشگر ۳.۵ اینچی، یک پورت USB و سیستم صوتی ۶ اسپیکر بسنده می‌کند. در تریم‌های بالارده‌تر با امکاناتی مانند تاچ‌اسکرین بزرگ ۷ اینچی به همراه اندروید اتو، اپل کارپلی، بلوتوث و رادیوی ماهواره‌ای Sirius XM همه‌چیز جذاب‌تر می‌شود. در تریم Elantra Limited حتی یک نمایشگر ۸ اینچی با مسیریابی و قابلیت‌های دیگر پیدا می‌شود. تریم هرچه که باشد، النترا ۲۰۱۸ مجموعه‌ای منسجم از امکانات مختلف را ارائه می‌کند.

دوربین دید عقب با دستورالعمل‌های متغیر، سانروف برقی، آینه‌های گرمکن و آینه عقب با کاهش خودکار نور به همراه بلو لینک و هوم لینک بعضی از قابلیت‌های دیگر هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ هستند که جای توجه دارند. ضمن اینکه در تریم‌های بالارده‌تر سیستم صوتی ۸ اسپیکر و صندلی‌های دارای سیستم گرمایش و تهویه به کار رفته است.

قابلیت‌های ایمنی و کمک‌راننده

هیوندای النترا ۲۰۱۸ در زمینه ایمنی هم با امکانات ایمنی و کمک‌راننده فراوان خود رضایت خریدار را تضمین می‌کند. در واقع، این سدان کره‌ای خودروی منتخب سازمان IIHS شده بود که از مقاومت بالای آن در برابر تصادف‌ها حکایت دارد. از جمله امکانات ایمنی این خودروی هیوندای باید تشخیص نقطه کور، هشدار برخورد از عقب، ترمز اضطراری خودکار، تشخیص عابران پیاده، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و کروز کنترل هوشمند را ذکر کرد. البته برخی از این امکانات نظیر سیستم‌های حفظ خودرو بین خطوط، هشدار خروج از خط و هشدار برخورد از جلو نه به صورت استاندارد، بلکه در قالب آپشن موجود بودند.