دیجیزا/ خانواده هواوی P50 با مشخصات اپتیکی بسیار جذابی معرفی شدند. به دلیل تحریم امریکا اما در بخش تراشه و پشتیبانی از شبکه های مخابراتی شاهد عدم توان رقابتی مناسب بودیم. پس از اینکه امتیاز DxO دوربین هواوی P50 Pro مشخص شد، دیدیم که دوباره صدر در دست Huawei است. امروز نمونه دوربین هواوی P50 Pro منتشر شده خروجی جذابی را نشان می دهد.

نمونه دوربین هواوی P50 Pro


هواوی P50 Pro مجهز به سیستم دوربین چهارگانه قوی بوده که با سیستم رنگ جدید دوربین به نام XD Fusion Pro مجهز شده است. این یک راه حل پیشرفته به شمار می رود که از یک سیستم فیلتر فوق العاده جدید، موتور تصویر True-Chroma و فناوری Super HDR برای بهبود جزئیات، رنگ و محدوده پویا استفاده می کند.

موتور تصویری True-Chroma بالاترین دقت رنگ ممکن را ارائه می دهد و تلاش می کند تصاویری را ایجاد کند که آنچه را که چشم انسان می بیند منعکس می کند. سیستم سنجش نور محیط با استفاده از سنسور چند طیف ۱۰ کاناله، که با کالیبراسیون رنگ بیش از ۲۰۰۰ رنگ در سراسر فضای رنگ P3 همراه است، توانایی خود را در تشخیص نور محیط و دقت رنگ متوسط ​​به میزان ۵۰ و ۲۰ افزایش می دهد. دقت در ثبت رنگها بیش از هر زمان دیگری متنوع هستند و رنگهای واقعی زندگی واقعی را به طور دقیق بازتولید می کنند.

دوربین Huawei P50 Pro همچنین دارای یک سیستم فیلتر فوق العاده جدید رنگی است، با دوربین True-Chroma (Color) و True-Chroma Camera (Monochrome) که میزان روشنایی اصلی دوربین را تا ۱۰۳ درصد برای وضوح بهتر تصویر بهبود می بخشد. در سناریوهای کم نور، تصاویر روشن تر و با جزئیات بیشتر ظاهر می شوند.

در عکس های گروهی، کاربران می توانند روی سوژه های جداگانه زوم کنند و همچنان جزئیات و بافت های واضح را روی هر شخص مشاهده کنند. فناوری Super HDR حدود ۲۸ درصد بیشتر از داینامیک رنج را برای عملکرد بهتر در نور پس زمینه می گیرد، در حالی که نور و سایه ها بهینه شده و بافت های غنی تر و لایه های واضح تری ایجاد می کند.

بیایید نگاهی به مشخصات سخت افزاری دوربین هواوی پی ۵۰ پرو داشته باشیم:

مشخصات دوربین اصلی هواوی P50 Pro:

۱– سنسور اصلی ۵٠ مگاپیکسلی (خروجی ١٢.۵ مگاپیکسلی با استفاده از فناوری Quad Bayer) / فاصله کانونی ٢٣ میلی متری / ضریب گشودگی دیافراگم F/1.8 / دارای لرزشگیر اپتیکال
۲– سنسور ۴٠ مگاپیکسلی برای ثبت عکس‌های مونوکروم (خروجی ١٠ مگاپیکسلی با استفاده از فناوری Quad Bayer) / ضریب گشودگی دیافراگم F/1.6
۳– سنسور ١٣ مگاپیکسلی برای لنز فوق عریض / فاصله کانونی ١٣ میلی متری
۴– سنسور ۶۴ مگاپیکسلی ساخت آمنی ویژن برای لنز پریسکوپ تله فوتو / خروجی ١۶ مگاپیکسلی با استفاده از فناوری Quad Bayer
۵– فیلم برداری ۴K با نرخ ۶٠ فریم بر ثانیه
۶– تراشه Kirin 9000 4G

مشخصات دوربین سلفی P50 Pro:

۱– سنسور تکی ١٣ مگاپیکسلی تعبیه شده در حفره نمایشگر مرکزی / اندازه ١/٢.٨” اینچی / سایز پیکسل ١.٢٢ میکرومتری
۲– فاصله کانونی ١٨ میلی متری / ضریب گشودگی دیافراگم F/2.4
۳– دارای لرزشگیر الکترونیکی
۴– قابلیت فیلم برداری ۴K

هیچ بحثی در مورد خروجی دوربین دو ماتریس نصب شده در خط Huawei P50 وجود ندارد. این لنزها به آرامی با اپتیکال Huawei XD و موتور XD fusion pro همگام سازی می شوند تا یک تصویر بی عیب و نقص را ثبت کنند.

ماتریس دوربین اصلی با قابلیت تعریف ۵۰ میلیون پیکسل، تصاویری با رنگ واقعی را نمایش می دهد، در حالی که ماتریس SuperZoom بدون در نظر گرفتن فاصله، عملکرد خیلی خوبی دارد. دوربین در هر شرایطی خیلی خوب است و نمایی دلپذیر در شب، نور کم، نمای نزدیک و با قابلیت زوم ۱۰۰ برابر را ارایه می کند.

فناوری هماهنگ کننده خودکار OIS و فوکوس خودکار قادرند هر لحظه را با جزئیات دقیق ثبت کنند.

نظر شما درباره کیفیت خروجی دوربین هواوی پی ۵۰ پرو چیست؟