سخت افزار/ اخیرا روزنامه وال استریت ژورنال مصاحبه‌ای با بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت انجام داده که وی در این مصاحبه ابراز کرده که علاقه چندانی به بیت کوین و رمز ارزها ندارد و از طرف دیگر جهان بدون آن می‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

بیل گیتس در پاسخ به این سوال که جهان بدون کدام یک از پیشرفت‌های فناوری اخیر می‌تواند به حیات خود ادامه دهد افزود: “رشد روز افزون استفاده از بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها سبب شده تا فعالیت‌های مجرمانه افزایش پیدا کند. این امکان بدون ردیابی نیز صورت می‌گیرد و همین موضوع باعث شده تا رهایی پیدا کردن از آن را ترجیح دهم. رتبه بعدی فناوری‌های مضر، اسلحه‌های بیولوژیکی است که آن هم پدیده بدی است.”

این اظهار نظرها نشان داد که بنیان گذار مایکروسافت علاقه چندانی به بیت کوین و پول‌های دیجیتالی ندارد دلیل آن هم استفاده از آن برای طرح‌های پول‌شویی و کلاهبرداری و همچنین جرم و جنایت است. از طرف دیگر بیل گیتس در شبکه سی ان بی سی آمریکا موضع بی‌طرفانه‌تری نسبت به رمزارزها گرفت و تقریبا نسبت به آن خنثی بود. او در این مصاحبه گفت: ” از آنجایی که خودم بیت کوین ندارم، بنابراین دیدگاهم نسبت به این موضوع خنثی است. هر چند که انتقال پول به شکل دیجیتالی و کاهش هزینه‌ها را تحت نظر قرار داده‌ام. بنیاد گیتس در کشور‌های در حال توسعه از همین روش‌ها برای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کند ولی از آنجایی که ارزش بیت کوین بر اساس دیدگاه افراد مختلف به آسانی تغییر می‌کند، من نمی‌توانم به آن اعتماد کنم و ارزش ریسک سرمایه من را ندارد”

این نخستین باری است که بیل گیتس در رسانه‌های جمعی جهان درباره بیت کوین و رمز ارزها اظهار نظر می‌کند. وی در سال ۲۰۱۸ گفته بود که اگر توانش را داشت در مقابل بیت کوین شرط می‌بست.

نظر شما درباره نظر بیل گیتس چیست؟