زمانی که کلمه‌ی مانیتور را می‌شنویم به یاد مانیتورهای بزرگ و ثابت خودمان می‌افتیم، ولی شاید شما هم به این فکر کرده باشید که چقدر خوب بود اگر یک مانیتور قابل حمل داشتیم. خوشبختانه شرکت‌های تولید کننده، چنین محصولی را در سبد خود دارند. امروز نیز ایسوس از جدیدترین مانیتور قابل حمل خود، با نام ZenScreen OLED MQ16AH رونمایی کرده است؛ یک مانیتور قابل حمل ۱۵.۶ اینچی، که یک به‌روزرسانی نسلی برای ZenScreen MB14AC که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد به حساب می‌آید.

یک مانیتور قابل حمل با مشخصات یک مانیتور کامل

مانیتور قابل حمل ZenScreen OLED MQ16AH برخلاف نسل قبلی خود که مبتنی بر IPS با نور پس‌زمینه LED است، از پنل EOLED با Delta E<2، پوشش صد درصدی DCI-P3، ده بیت (۱.۰۷ میلیارد رنگ)، HDR-10، نسبت کنتراست ۱۰۰۰۰۰:۱ و روشنایی ۳۶۰ cd/m²، که می‌تواند حداکثر تا ۴۰۰ cd/m² را به دست آورد استفاده می‌کند.

این صفحه نمایش وضوح اصلی Full HD (1920 x 1080 پیکسل)، با نرخ تازه‌سازی ۶۰ هرتز و زمان پاسخ‌گویی ۱ میلی ثانیه (GTG) را ارائه می‌دهد. به خوبی می‌توان دید که برخلاف ظاهر کوچک آن، با یک مانیتور کامل رو به رو هستیم.

ورودی‌های صفحه نمایش شامل mini-HDMI (با یک کابل HDMI مینی به استاندارد) و دو کابل USB-C است. اگر از HDMI استفاده می‌کنید، یکی از این‌ها باید به منبع برق جداگانه وصل شود. همچنین اگر از USB-C (با گذرگاه DP) استفاده می‌کنید که با PD 20 W مطابقت دارد، می‌توان از یک کابل هم برای برق و هم برای ورودی استفاده کرد. ابعاد آن ۳۵۸.۷ x 226.15 mm x 8.95 mm (WxHxD) است و وزن آن ۶۵۰ گرم است.

قیمت مانیتور قابل حمل ZenScreen OLED MQ16AH ایسوس تا کنون اعلام نشده است اما با توجه به مشخصاتی که دارد می‌تواند برای بسیاری از کاربران در زمینه‌های مختلف از آموزشی تا گیمینگ یک گزینه‌ بسیار مناسب به حساب بیاید.