انتخاب/ پس از شیوع کرونا بسیاری از کشور‌های جهان سعی کردند از ربات‌ها برای مقابله با ویروس همه گیر کرونا استفاده کنند، اکنون به نظر می‌رسد حضور ربات‌ها در محیط‌های بیمارستانی، خالی از سود نبوده است.
 
پزشکان بزرگترین بیمارستان خصوصی نیو ساوت ولز در حال استفاده از یک ربات ۱۲۵ هزار دلاری برای مقابله با ویروس کرونا هستند و نتایج این همکاری با ربات‌ها بسیار مثبت ارزیابی شده است.

این ربات مجهز به اشعه ماوراء بنفش که «ثور» نام دارد می‌تواند سراسر بیمارستان را در کوتاهترین زمان ممکن پاکسازی کند و عوامل بیماری زای نامرئی را از بین ببرد. دکتر راد بروکس سرپرست بخش عمومی بیمارستان در این خصوص می‌گوید: «برای یک انسان عملا غیرممکن است که ۱۰۰ درصد فضا‌های بیمارستان را با این سرعت و دقت و کیفیت پاکسازی کند، اما ربات ثور این کار را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می‌دهد.»

پزشکان می‌گویند فارغ از نظافت و مبارزه با کرونا، عملکرد این ربات به ویژه برای جراحان زانو و لگن مفید است، که می‌گویند اگر میکروب یا باکتری در حین عمل جراحی مفاصل وارد بدن شود، از بین بردن آن به صورت طبیعی یا با آنتی بیوتیک‌ها بسیار دشوار است.