مینی کانتری من SE عملکرد برجسته‌ای در تست گوزن بر جای گذاشته است. این تست ایمنی به دنبال شبیه‌سازی رویدادی است که خودرو به‌صورت ناگهانی با یک مانع در جاده همچون گوزن روبرو می‌شود و راننده می‌بایست مانورهایی را انجام دهد تا با آن مانع برخورد نکند. مجریان وب‌سایت Km77 در جدیدترین ویدئوی خود اقدام به بررسی کانتری من SE کرده‌اند و این خودرو در تست‌های گوزن و اسلالوم بهترین عملکرد را در کلاس خود داشته است.

مجری می‌گوید در اولین تست هنوز نمی‌دانسته است واکنش کانتری من SE چگونه خواهد بود. او با سرعت ۷۴ کیلومتر در ساعت وارد مسیر تست می‌شود و خودرو علیرغم وزن بالا به راحتی تست را پشت سر می‌گذارد. راننده می‌گوید این خودرو کاملاً چابک بوده است و تکان های زیادی نیز در بدنه دیده نمی‌شود؛ اما بهترین عملکرد کانتری من SE با سرعت ۷۹ کیلومتر در ساعت رقم خورده است که بالاتر از سنگ محک در نظر گرفته برای چنین خودروهایی است. با چنین سرعتی کراس اوور پلاگین هیبریدی مینی توانسته است از برخورد با مخروط‌ها اجتناب کند. مجری می‌گوید این خودرو علیرغم سرعت نسبتاً بالای خود به راحتی کنترل شده است.

تست دیگری نیز با سرعت ۸۱ کیلومتر در ساعت انجام شده است اما کانتری من SE نتوانسته است بدون برخورد با مخروط‌ها از مسیر خارج شود. مجریان زمان واکنش راننده یا کشش لاستیک‌ها را دلیل ناکامی در این سرعت دانسته‌اند. Km77 جدای از تست گوزن اقدام به برگزاری تست‌های اسلالوم نیز می‌کند که کانتری من SE این تست را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است. این کراس اوور در ۲۳.۳ ثانیه تست اسلالوم را پشت سر گذاشته است که بهتر از کوپرا بورن و پژو ۳۰۸ هیبرید است.