روزهای گذشته بسیاری از خبرگزاری‌ها از مشخص شدن قیمت مصوب شاسی بلند تیارا خبر دادند، اما مدیران مکث موتور اعلام کردند هنوز قیمت مصوب این خودرو تعیین نشده است.

روز گذشته خبرگزاری‌ها اعلام کردند شرکت مکث موتور برای اولین بار قیمت مصوب تیارا را تعیین کرده است، اما پیگیری‌ها از مدیران ارشد مکث موتور نشان می‌دهد این شرکت هنوز قیمت رسمی برای این شاسی بلند ۷ نفره تعیین نکرده و آن قیمت اعلامی نیز نادرست است.

عدم تعیین قیمت برای تیارا
در حالی که رسانه‌ها طی روزهای گذشته اعلام کرده بودند قیمت شاسی بلند تیارا ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است، اما مدیران این شرکت این خبر را تکذیب کردند. هرچند هنوز قیمت رسمی برای این خودرو اعلام نشده، اما طبق گفته مدیران این شرکت احتمالا قیمت این شاسی بلند در محدوده قیمت آزاد فیدلیتی پرایم و دیگنیتی پرایم خواهد بود.

گفتنی است مکث موتور تیارا همانند سایر شاسی بلندهای چینی از یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژر بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور ۲۱۵ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس AT ساخت به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

از امکانات این خودرو نیز می‌توان به آینه الکتروکرومی، تهویه برقی دستی، سنسور پارک عقب، فناوری ELD چراغ‌ها، در صندوق برقی، سنسور نور، دوربین ثبت وقایع، سقف پانورامای برقی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، ترمز پارک برقی، حالت رانندگی اسپرت، استارت دکمه‌ای، دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال، کروز کنترل، صندلی های برقی جلو با گرمکن، رادار نقطه کور و ۶ کیسه هوای ده نقطه‌ای اشاره کرد.