طراحی خودرو کار بسیار دشواری است. طراحی یک خودرو نه‌تنها باید انتظارات طیف گسترده‌ای از مردم با سلایق گوناگون را برآورده کند بلکه باید هزینهٔ تولید آن پایین و به‌راحتی امکان ساخت تیراژ زیادی از آن وجود داشته باشد؛ بنابراین تعجبی ندارد که طراحان گاهی اوقات اشتباه کنند و یا به‌عبارت‌دیگر، خودرویی را طراحی کنند که از نگاه اکثریت مردم جذاب یا زیبا به نظر نرسد. با بیان این موضوع، احتمالاً ذهن بسیاری از افراد به سمت بی‌ام‌و می‌رود زیرا بدون شک جنجالی‌ترین طراحی‌های سال‌های اخیر متعلق به این شرکت بوده است.

از طراحی غیرمعمول نسل جدید سری ۷ با چراغ‌های جلوی دوقسمتی که بگذریم، چیزی که در چند سال گذشته طرفداران بی‌ام‌و را آزار داده است، بزرگ شدن جلوپنجرهٔ کلیوی شکل این شرکت است. به نظر می‌رسد طراحان باواریایی‌ها در مورد طراحی محصولات جدید خود و به‌خصوص در قسمت جلوپنجره انتخاب‌های بسیار عجیبی داشته‌اند زیرا محصولات جدید این شرکت بیشتر شبیه کاریکاتور یک بی‌ام‌و هستند تا نمایشی از هنر و زیبایی. به همین دلیل، بسیاری از مردم، طرفداران و کارشناسان نیز ناامیدی خود را از این نوع طراحی ابراز کرده‌اند.

بااین‌حال، اگر بخواهیم منفورترین ویژگی‌های طراحی خودروها را انتخاب کنیم، گزینه‌ها فقط به جلوپنجره‌های بزرگ که امروزه در خودروهای فراوانی از بی‌ام‌و و لکسس گرفته تا خودروهای بی‌نام‌ونشان چینی دیده می‌شود محدود نخواهد بود. بسیاری از مردم از دریچه‌ها و ورودی‌های هوای نمایشی و همین‌طور سر اگزوزهای تزئینی روی سپر عقب خودروها هم گلایه دارند. همچنین غربیلک فرمان یوغ در تسلا و اخیراً لکسس RZ نیز نه‌تنها چشم را آزار می‌دهد بلکه به ارگونومی خودرو هم لطمه میزند.

بنابراین، به نظر می‌رسد تمام این ویژگی‌های طراحی، خشم بسیاری از علاقه‌مندان به خودرو را برانگیخته است. بااین‌حال، نظر شما در این رابطه چیست؟ از دید شما منفورترین ویژگی‌های طراحی در کل تاریخ خودرو کدامند؟ شما کدام ویژگی را به‌عنوان بدترین مُد طراحی انتخاب می‌کنید؟