تنها چند ساعت به زمان رونمایی از گوشی‌های سری Xiaomi 12 باقی مانده و Lei Jun بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت پست‌های جدیدی برای تبلیغات پیرامون این گوشی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراگ گذاشته است. یکی از آنها مقایسه گوشی شیائومی ۱۲ و پرچمدار جدید اپل، یعنی آیفون ۱۳ است.

Lei Jun این پست‌ها را در حساب رسمی خود در Weibo (یک وبسایت میکروبلاگینگ در چین) به اشتراک گذاشته است. او گفته است که در دست گرفتن شیائومی ۱۲ پرو در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو مکس حس بهتری به شما خواهد داد.

مقایسه شیائومی ۱۲ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس
طبق گفته مدیرعامل شیائومی گوشی iPhone 13 Pro Max اپل به نمایشگر ۶.۷ اینچی مجهز شده و ابعاد آن ۱۶۰.۸×۷۸.۱×۷.۶۵ میلیمتر است  و ۲۳۸ گرم وزن دارد. این در حالیست که گوشی شیائومی ۱۲ پرو این برند چینی به نمایشگر ۶.۷۳ اینچی مجهز بوده و با ابعاد ۱۶۳.۶×۷۴.۶×۸.۱۶ میلیمتری خود ۲۰۵ گرم وزن دارد.


به عبارت دیگر Xiaomi 12 Pro با وجود نمایشگر بزرگتر، وزن کمتری در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو مکس دارد و عرض ۷۴.۶ میلیمتری آن نیز باریکتر است. این عین در دست گرفتن آن آسان‌تر است و در کل حس بهتری به شما خواهد داد. Lei Jun البته بر روی نمایشگر نیز مانور خاصی داده و گفته که این نمایشگر خمیده دارای نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز بوده و به جای یک ناچ بزرگ در بالای نمایشگر حفره کوچکی برای دوربین سلفی دارد.

او حتی نسخه معمولی شیائومی ۱۲ را نیز با آیفون ۱۳ استاندارد مقایسه کرده و نشان داده که با عرض کمتر در دست گرفتن گوشی شیائومی راحت‌تر است. این گوشی همچنین امتیاز A+ را برای نمایشگر خود از DisplayMate کسب کرده است.


بینانگذار شیائومی گفته است که این شرکت برای گوشی پرچمدار کامپکت خود (Xioami 12) تلاش‌های زیادی کرده است. برای آنکه بتوانند مادربرد را در این گوشی کوچکتر جای دهند از ساختار پرهزینه ساندویچی استفاده کرده‌اند و در عین جال نازک‌ترین صفحه خنک کننده محفظه بخار را برای اطمینان از مدیریت گرما در این گوشی تعبیه کرده‌اند.

حتی باوجود ابعاد کوچکتر ظرفیت باتری نسخه پایه شیائومی ۱۲ به لطف نسل جدید باتری اکسید کبالت بیشتر شده است و این البته هزینه تمام شده برای گوشی را نیز بالاتر برده است. زمانیکه تمامی این موارد را در کنار هزینه بالاتر تراشه‌های پرچمدار سال ۲۰۲۲ بگذاریم به این نتیجه خواهیم رسید که گزارش پیشین ما در رابطه با افزایش قیمت گوشی‌های پرچمدار کاملا منطقی بوده است.

ساعاتی دیگر شیائومی در رویدادی که وعده داده از نسل جدید گوشی‌های پرچمدار خود در کنار جدیدترین محصولاتش رونمایی خواهد کرد. با گزارش تکمیلی از این رویداد همراه ما باشید.