شرکت آمریکایی اوت رایدر بنا به ادعای خودش سبک‌ترین وسیله نقلیه دو دیفرانسیل تولیدی دنیا را عرضه کرده است. این محصول قابل‌توجه که کایوت نام دارد یک آفرودر تک‌نفره است که برای ماجراجویی خارج از جاده‌ها طراحی شده است و مختص افرادی است که از نظر حرکتی محدودیت‌هایی دارند. قابلیت حمل یک هدف طراحی کلیدی بوده است. این وسیله نقلیه را می‌توان داخل یک خودروی هاچبک و جمع‌وجور قرار داد. این آفرودر کوچک سبک‌ترین محصول در کلاس خود است و وزن مدل‌های پایه آن حدود ۵۹ کیلوگرم اعلام شده است.

اگر شما بتوانید یک تریلر کوچک را حمل کنید وضعیت راحت‌تری نیز خواهید داشت هرچند شما باید کاملاً مبتکر و البته شجاع باشید تا به تنهایی و بدون استفاده از پاهای خود بتوانید چنین وسیله‌ای را داخل خودرو بگذارید و یا از آن پیاده کنید. فول ترین گزینه قوای محرکه برای کایوت قدرت ۷ اسب بخاری دارد. این مدل از سیستم تعلیق مستقل و قابل تنظیم و باتری ۶ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و شعاع حرکتی ۱۳۰ تا ۲۲۵ کیلومتری دارد. لاستیک‌های بزرگ با رینگ‌های ۲۰ اینچی همراه شده‌اند و یکی از دلایل ارتفاع ۱۸ سانتی‌متری این وسیله نقلیه از سطح زمین هستند.

اوت رایدر می‌گوید کایوت وسیله‌ای مناسب شکار و ماهیگیری است چراکه از پیشرانه‌های نسبتاً ساکت استفاده می‌کند و نبود بوی خاصی باعث می‌شود خیلی جلب‌توجه نکند. این وسیله همچنین برای آفرودهای متوسط طراحی شده است و حداکثر سرعت محدود شده ۴۵ کیلومتر در ساعتی دارد. البته می‌توان کایوت را برای سرعت‌های بالاتر نیز برنامه‌ریزی کرد.

سیستم کنترل کایوت ساده است و از یک جفت اهرم برای گاز و ترمز تشکیل شده است. همچنین می‌توان فرمان را نیز بدون تلاشی زیاد کنترل کرد. شایان ذکر است کایوت فاقد سیستم تعلیقی بسیار گیرا برای آفرود است و از مشخصات متوسطی برای یک آفرودر همه‌جانبه استفاده می‌کند و به همین خاطر رانندگان باید در زمان عبور از پیچ‌ها مراقب باشند تا کایوت چپ نکند. البته باتری‌های ضدآب به پایین بودن مرکز ثقل کمک خواهند کرد.

کایوت گران‌تر از یک چهار چرخه عادی است. قیمت مدل پایه از ۱۳۹۸۵ دلار شروع می‌شود و اگر خواهان مدلی با شعاع حرکتی بیشتر باشید باید بالای ۲۰ هزار دلار بپردازید. البته وقتی بدانید این وسیله باب میل افرادی است که ماجراجویی را دوست دارند و می‌خواهند با دوستان خود به دل طبیعت بزنند، قیمت ۲۰ هزار دلاری خیلی بالا به نظر نخواهد آمد.

دایلان کارور راننده تست می‌گوید:

تنها چیزی که می‌تواند بهتر از این وسیله باشد، راه رفتن است!