امروز شرکت شیائومی به صورت رسمی از یک کابل HDMI 2.1 با پشتیبانی از محتوای ۸K و قیمت ۱۵ دلاری رونمایی کرد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

همانطور که می‌دانید شرکت شیائومی در سال‌های اخیر حضور گسترده‌ای در صنعت تلویزیون و لوازم جانبی داشته و در این حوزه محصولات بسیاری را معرفی کرده است. این کمپانی امروز یک کابل HDMI 2.1 را رونمایی کرد که از فناوری Dynamic HD Resolution و رزولوشن ۸K پشتیبانی می‌کند و با قیمت ۱۵ دلار به فروش می‌رسد. این کابل HDMI جدید می‌تواند محتوای ویدیو با رزولوشن ۸K و نرخ نوسازی ۶۰ فریم بر ثانیه یا رزولوشن ۴K و نرخ نوسازی ۱۲۰ فریم بر ثانیه را منتقل کند.

کابل جدید Xiaomi 8K HDMI 2.1 از فناوری‌هایی چون نرخ نوسازی متغیر (Variable Refresh Rate)، Fast Media Switching و حالت تاخیر پایین به صورت خودکار پشتیبانی می‌کند. این کابل دارای ۴۸ گیگابیت بر ثانیه پهنای باند است و می‌تواند محتواهایی با عمق رنگ ۱۲ بیت را انتقال دهد. همچنین از این کابل می‌توان به عنوان یک کانال تقویتی صدا هم استفاده کرد.

به گفته‌ی شرکت سازنده، کابل ۸K HDMI 2.1 تاثیر بسزایی در محتوای انتقالی کاربر خواهد داشت و تجربه‌ی صوتی تصویری استثنایی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد. این کابل با سیستم‌های صوتی ۵.۱ و ۷.۱ کاناله سازگاری کامل دارد و از فناوری‌های دالبی اتموس (Dolby Atmos) و ۳D Stereo Imaging هم پشتیبانی می‌کند.

از کابل جدید Xiaomi 8K HDMI 2.1 می‌توان در کنسول‌های گیمینگ پلی استیشن ۵ و ایکس باکس، تلویزیون‌های هوشمند، مانیتورهای گیمینگ، پروژکتورها و دیگر سیستم‌های صوتی تصویری استفاده کرد. در کنار تمام این مزایا، این کابل جدید با قیمت ۱۵ دلار به فروش می‌رسد که نسبتاً منصفانه محسوب می‌شود.

همچنین این کابل مجوز خود را از سازمان HDMI (HDMI Association) دریافت کرده است و با نسخه‌های قبلی HDMI یعنی HDMI 2.0 و HDMI 1.1 هم سازگاری دارد. کابل Xiaomi 8K HDMI 2.1 هم‌اکنون در وب‌سایت رسمی شیائومی با قیمت ۱۵ دلار به فروش می‌رسد.

نظر شما در مورد کابل Xiaomi 8K HDMI 2.1 چیست؟ شما از کابل‌های HDMI 2.1 برای چه سیستم صوتی تصویری استفاده می‌کنید؟