با فرمان شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، امارات سال ۲۰۲۱ را به عنوان پنجاهمین سالگرد شکل گیری خود مورد توجه قرار داده است. مراسم بزرگداشت این رویداد از ۶ آوریل ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

در این میان، ب ام و نیز با معرفی یک دستگاه شاسی بلند X7 اختصاصی برای این رویداد، وارد میدان شده است. این محصول با نام کامل اکس۷ نسخه ۵۰ سالگی امارات شناسایی می شود.

این خودرو به سفارش ابوظبی موتورز که واردکننده اصلی محصولات ب ام و، مینی و آلپینا در ابوظبی است، تولید می شود. کمپانی مذکور همچنین یکی از ارائه دهندگان خدمات مربوط به برند رولز-رویس در منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

برای ب ام و نسخه ۵۰ سالگی امارات از کد رنگ سفید متالیک یخچالی استفاده شده است. در قسمت هایی از بدنه و داخل کابین نیز لوگوی مراسم ۵۰ سالگی امارات به زبان عربی قابل مشاهده است. رینگ های آلومینیومی ۲۲ اینچی با رنگ مشکی مات، زیبایی های این پروژه را تکمیل کرده اند.

برای تم رنگ داخل کابین، پوشش چرم با کدهای رنگ اختصاصی سفید و آبی تیره ب ام و قابل سفارش است. همچنین از سیستم خوش بو کننده هوا با تم عطر عربی برای ایجاد فضایی خاص داخل کابین استفاده شده است.

در بخش پیشرانه می توان تریم ام۵۰آی یا اکس درایو۴۰آی را سفارش داد. که نمونه اول ۴.۴ لیتری توربو ۸ سیلندر و در نمونه دیگر با تپنده B58 که ۶ سیلندر است، ارائه می شود.

تنها ۵۰ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد و قیمت هنوز مشخص نشده است.