هر روز بر تعداد دستگاه‌های رباتیکی که بجای سربازان انجام‌وظیفه می‌کنند افزوده می‌شود. این وسایل معمولاً در مکان‌های پرخطر بکار گرفته می‌شوند و تاکنون نیز به خوبی جواب داده‌اند. روک UGV (وسیله نقلیه زمینی و بدون سرنشین) یکی از جدیدترین این محصولات است که به سیستم شش چرخ محرک فول تایم مجهز شده است. روک از صفر به عنوان وسیله‌ای برای حضور در شرایط نظامی طراحی شده و از قوای محرکه الکتریکی سود می‌برد.

برخی از کاربردهای احتمالی روک شامل تحویل وسایل مختلف، حمل مجروحان و مأموریت‌های جمع‌آوری اطلاعات با کمک پهبادها می‌باشد. این وسیله همچنین می‌تواند به سلاح مجهز شود. نکته دیگر اینکه طراحی ماژولار روک به آن اجازه می‌دهد تا بتوان قطعات را بدون نیاز به تکنسین‌های آموزش دیده و ماهر تعویض کرد.

روک در مسیرهای از پیش برنامه ریزی شده حرکت می‌کند و با استفاده از سیستم ارتباطی/حسگر رباتیک و خودران می‌تواند از برخورد با موانع جلوگیری کند. این وسیله همچنین قادر به دنبال کردن سربازانی است که در جلوتر حرکت می‌کنند. همچنین قابلیت کنترل از راه دور روک به لطف نمایشگر پرتابل ۷ اینچی میسر می‌شود.

این وسیله وزن ۱۲۰۰ کیلوگرمی داشته و می‌تواند همین میزان وسیله یا افراد را حمل کند. ارتفاع روک از سطح زمین به ۲۴ سانتی‌متر می‌رسد و حداکثر سرعت آن نیز ۳۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد. ظاهراً زمان استفاده مفید از روک در صورت پر بودن باتری‌ها حدود ۸ ساعت خواهد بود. همچنین می‌توان یک ژنراتور را نیز روی روک نصب کرد که نیروی برق دیگر وسایل حاضر در صحنه را نیز تأمین می‌کند.