پس از معرفی دو گوشی پیکسل ۷ و ۷ پرو به تازگی جزئیات جدیدی از گوشی پیکسل ۷a به بیرون درز کرده و برخی از مشخصات آن افشا شده است. گزارش‌های حاکی از آن است که گوشی بعدی گوگل در بخش نمایشگر و دوربین ارتقا یافته و برای اولین‌ بار از شارژ بی‌سیم پشتیبانی خواهد کرد.

نرخ نوسازی پایین نمایشگر پیکسل ۶a یکی از مشکلات این گوشی گوگل بود که انتقادات فراوان کاربران را در پی داشت. اکنون به نظر می‌آید گوگل به این بازخوردها توجه کرده و قرار است گوشی پیکسل ۷a را از نظر سخت‌افزاری ارتقا دهد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده گوشی بعدی گوگل به نمایشگر ۹۰ هرتزی با وضوح FHD مجهز شده که آن را بالاتر از سایر گوشی‌های این خانواده قرار می‌دهد.

مشخصات احتمالی گوشی Pixel 7a
گوشی Pixel 7a با اسم رمز lynx در ابتدا قرار بود به مجموعه دوربین سه‌گانه با سنسورهای GN1 و IMX787 و IMX712 مجهز شود. اما ظاهراً گوگل تصمیم گرفته سنسور GN1 را از این گوشی حذف و سنسورهای IMX787 و IMX712 را برای پیکسل ۷a نگه دارد.

با این حساب، سنسور IMX787 سنسور اصلی دوربین گوشی پیکسل ۷a و سنسور IMX712، سنسور فوق عریض آن خواهد بود. در مقام مقایسه باید گفت که پیکسل ۶a با دو دوربین پشتی عرضه شد اما استفاده از حسگر بهتر برای دوربین اصلی (IMX363 در برابر IMX787) در پیکسل ۷a منجر به بهبود کیفیت تصاویر می‌شود.

گوگل پیکسل ۷a همچنین قرار است از فناوری شارژ بی‌سیم پشتیبانی کند که در گوشی پیکسل ۶a خبری از آن نبود. البته توان شارژ بیسیم این گوشی بسیار محدود بوده و تنها ۵ وات است.

علاوه بر این پیکسل ۵a از جک ۳.۵ میلی‌متری صدا بهره می‌برد که گوگل آن را از پیکسل ۶a حذف کرد. اکنون باید دید که آیا غول فناوری قصد بازگرداندن این ویژگی را به پیکسل ۷a دارد یا خیر.