مرسدس بنز اولین تصاویر رسمی از G63 4×۴۲ جدید را منتشر کرده است. این خودرو محورهای پورتال و فاصله زیاد از سطح زمین را با پیشرانه V8 توئین توربو ترکیب کرده است. به گفته مرسدس، این خودرو آخرین نمونه در نوع خود است که احتمالاً به خداحافظی با پیشرانه بنزینی اشاره دارد. قبلاً مرسدس نسخه‌های خاصی از G کلاس شامل مدل G63 AMG 6×۶ سال ۲۰۱۳، G500 4×۴۲ سال ۲۰۱۵ و مایباخ G650 لانداولت سال ۲۰۱۷ را ارائه کرده بود اما این G63 4×۴۲ اولین نسخه ویژه بر اساس نسل دوم این خودرو محسوب می‌شود.

این G کلاس ویژه با فلاپ‌های جدید روی گلگیرها، رینگ‌های عظیم ۲۲ اینچی با لاستیک‌های چسبنده، چراغ‌های LED روی سقف، رنگ سبز اختصاصی و فیبر کربن فراوان در قسمت‌های مختلفی مثل کاور چرخ زاپاس، از نسخه معمولی متمایز شده است. تریم فیبر کربنی، گرافیک اختصاصی صفحه آمپر دیجیتالی، نورپردازی داخلی، آینه عقب دیجیتالی و صندلی‌های اسپرت چرمی هم ازجمله ویژگی‌های داخلی G63 4×۴۲ هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این خودرو زیر کاپوت آن پنهان شده است زیرا در اینجا از همان پیشرانه ۴ لیتری V8 توئین توربوی G63 معمولی استفاده شده است که ۵۸۵ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و افزایش قابل‌توجهی را نسبت به G500 4×۴۲ قبلی با ۴۲۰ اسب بخار قدرت و ۶۱۰ نیوتن متر گشتاور نشان می‌دهد. مرسدس بنز فعلاً شتاب و سرعت این خودرو را اعلام نکرده است اما به دلیل آئرودینامیک ضعیف‌تر، رینگ‌های عظیم و وزن بیشتر، انتظار نداریم از این لحاظ با G63 معمولی یکسان باشد.

به لطف تمام این ویژگی‌ها، بدون شک G63 4×۴۲ توانمندترین G کلاس کنونی محسوب می‌شود و توانایی‌های آفرود آن بسیار بهبود پیدا کرده است. این خودرو از سیستم تعلیق مستقل استفاده می‌کند و به لطف محورهای پورتال، فاصله آن از زمین به ۳۵ سانتی‌متر افزایش پیدا کرده و حالا می‌تواند تا عمق ۹۱ سانتی‌متری آب حرکت کند. زاویه حمل خودرو هم به ۴۵ درجه رسیده است. البته هرچند این ارقام بسیار قابل‌توجه هستند اما کمی از G500 4×۴۲ قبلی ضعیف‌ترند. البته قطعاً هیچ‌کدام از خریداران متوجه این موضوع نخواهند شد زیرا حتی نزدیک شدن به محدودیت‌های آفرود این هیولای آلمانی هم دشوار خواهد بود.

مرسدس مشخصات و جزئیات کامل G63 4×۴۲ را بعداً اعلام خواهد کرد. فعلاً همچنین در مورد قیمت و زمان عرضه این خودرو هم چیزی نمی‌دانیم ولی به گفته مرسدس، این G کلاس ویژه برای مدت محدودی ارائه می‌شود و کلکسیونرهای G کلاس باید سریع عمل کنند.