محصولات دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی مرسدس بنز به خاطر حضور کم رنگ خود شناخته می‌شوند اما زمانی که تیونر آلمانی کونیگ روی یکی از این خودروها دست گذاشت همه‌چیز تغییر کرد. خودرویی که مشاهده می‌کنید مرسدس بنز ۵۶۰ SEC کونیگ مدل ۱۹۸۹ است که کارکرد ۲۰۸۹۳ کیلومتری دارد و به فروش می‌رسد. این خودرو همچنین یکی از تنها ۱۰۰ دستگاه تولیدی توسط خود کونیگ بوده و بخش اعظم مدل‌های بعدی در واقع نمونه‌هایی هستند که توسط این تیونر ارتقا یافته‌اند.

آنچه موجب تمایز این خودرو از نسخه‌های استاندارد می‌شود کیت بدنه جذابش است. گلگیرهای جلو و عقب از بچه گلگیرهای جعبه‌ای پهن سود می‌برند و در بخش عقب زاویه‌ای را می‌بینیم که بی‌شباهت به گلگیرهای فراری تستاروسا نیست. در نسخه سدان این خودرو گلگیرها حتی همان نوع طراحی مشابه سوپرکار فراری را دارند.

البته وقتی به بخش‌های دیگر نگاه کنید شاهد سپرها و رکاب‌های جدید، اسپویلر عقب، خروجی‌های اگزوز متفاوت و نشان کونیگ خواهید شد. جلوپنجره نیز تغییر یافته است و لوگوی ویژه KS روی آن خودنمایی می‌کند. ما فکر می‌کنیم جلوپنجره اصلی مرسدس بنز طراحی بهتری داشت اما رنگ مشابه بدنه آن با کلیت کیت بدنه هماهنگی دارد.

وقتی وارد کابین شوید شاهد پوشش چرم آبی و غربیلک فرمان با تریم چوب، نشانگر و کفپوش های کونیگ و برخی جزئیات دیگر خواهید بود. زیر کاپوت این مرسدس پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۵ لیتری استوک با قدرت ۲۷۵ اسب بخار و گشتاور ۴۳۰ نیوتون متر قرار دارد. این نیرو از طریق گیربکس اتوماتیک به چرخ های پهن عقب فرستاده می‌شود و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۶.۸ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعتی را رقم می‌زند.