دیجیزا/ در طی رویداد دیجیتالی دیشب بلیزارد (Blizzard)، محتویات جدیدی برای عنوان Overwatch 2 معرفی شد. اینگونه که به نظر می‌رسد این محتویات قرار است تا شامل نقشه‌های نیویورک و رم، طوفان‌های شن، دشمنان جدید و یک سری موارد تازه‌ی دیگر بشود.

متأسفانه بری بازی Overwatch 2 در طی رویداد دیشب BlizzConline 2021 تاریخ انتشاری معرفی نشد، اما تیم توسعه دهنده‌ی این اثر جزئیات جدیدی را از این عنوان ازائه دادند. طراحی‌های جدیدی برای Widowmaker ،Pharah ،McCree و Reaper نشان داده شد. علاوه بر این برخی از نقشه‌های جدید، مانند نیویورک و رم، نیز برای این بازی معرفی شدند. همچنین پیشرفت‌های گرافیکی گوناگونی همراه با ویژگی‌های جدیدی مانند طوفان شن و کولاک، که قرار است تا نقش مهمی داشته باشند، بر روی این بازی اعمال شده است.

برای حالت PvE، برخی مهارت‌های جدید برای هر شخصیت، مانند Soldier 76 و مهارت وی در آسیب رساندن به دشمنان اطراف همزمان با حرکت کردن، معرفی گردید. همچنین جزئیاتی از برخی از دشمنان با نام Elite Grunts نشان داده شد که توانایی‌های مختلفی دارند از جمله انفجار یک بمب پس از کشته شدن که موجب کشته شدن بازی‌باز می‌شود و The Puller که بازی‌بازان را به سمت خود جذب می‌کشاند و از فاصله‌ی بسیار نزدیک به بازی‌بازان حمله می‌کند. علاوه بر این، ماموریت‌های قهرمانی (Hero Missions) نیز برای بدست آوردن توانایی‌های مختلف نمایش داده شدند. همچنین درخت مهارت گسترده‌تری را شاهد بودیم.

در حالت PvP، تانک‌ها (Tanks) برای حالت جنگیدن و مبارزه کمی بهبود عملکرد می‌یابند. علاوه بر این درمان‌گرها (healers) بیشتر به خود متکی می‌شوند. برای این منظور، passives معرفی شدند که شامل قابلیت‌هایی مانند کاهش آسیب ضربه برای تانک‌ها، افزایش سرعت حرکت برای DPS heroes و افزایش توانایی درمان در درمان‌گرها می‌شوند. همچنین توسعه دهندگان عنوان نمودند که برخی قابلیت‌های دیگر نیز به این عنوان اضافه شده که بهتر است بازی‌بازان خود با آن‌ها روبرو شوند.اینطور که به نظر می‌رسد قرار است تا شاهد تغییرات گسترده‌تری نسبت به نسخه‌ی اول این عنوان باشیم.

بازی Overwatch 2 در حال حاضر برای چلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دست توسعه قرار داد. هنوز تاریخ انتشار رسمی برای این بازی منتشر نشده است اما بر طبق آخرین اخبار این عنوان در سال جاری میلادی عرضه نخواهد شد و همچنین بر طبق شایعات روند ساخت آن به کندی پیش می‌رود. در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی نسخه‌ی اول این بازی را از اینجا و به قلم سعید آقابابایی مطالعه نمایید.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا نسخه‌ی اول این بازی را تجربه کرده‌اید؟ با ما به اشتراک بگذارید.