شرکت معظم LG که سابقه‌ی طولانی مدتی در ساخت و توسعه‌ی تکنولوژی‌های نمایش تصویر دارد در تازه‌ترین اقدام خود از مانیتور OLED شفاف LG رونمایی کرده که قرار است در نمایشگاه CES 2022 به نمایش درآید. تا به امروز نام‌هایی که کارشناسان بر روی این صفحه نمایش گذاشته‌اند جالب است: نمایشگر OLED قفسه‌ای، ویترینی یا نمایشگر هوشمند از جمله‌ی این لقب‌ها هستند که در ادامه متوجه می‌شوید که دلیل نام‌گذاری آن‌ها چه بوده است.

جزئیات مانیتور OLED شفاف LG
اولین نکته‌ای که باید به خدمت شما عزیزان عرض کنیم این است که نباید شرکت سازنده‌ی این نمایشگرها را با شرکت LG که موبایل تولید می‌کند اشتباه گرفت. بعد از این نوبت به خود محصول جدید ال جی می‌رسد که به شکل دو مانیتور است که بر روی هم قرار گرفته‌اند و در بالاترین سطح آن یک قفسه قرار دارد! بنابر ادعای شرکت LG، این نمایشگر با طراحی منحصر به فرد خود برای استفاده در سالن خانه‌ها فوق العاده است چرا که تجربه‌ی تماشای سریال و نمایش تلویزیونی در دو نمایشگر روی هم بسیار جدید و نوآورانه است. حالت همیشه روشن این نمایشگر باعث می‌شود که از روشن بودن همیشه‌ی آن اطمینان حاصل کنید و از طرفی با ایده‌های نوآورانه مانند نمایش نقاشی و یا هر المان نمایشی دیگر، محیط زیبایی را برای محل زندگی خود ایجاد کنید. تمام این‌ها در حالی است که حالت شفاف این نمایشگر باعث می‌شود که همیشه بتوانید محتوای پشت آن را نیز تماشا کنید.

در واقع شما می‌توانید علاوه بر نمایش یک نقاشی در صفحه نمایش این مانیتور، یک نقاشی دیگر را هم در دیوار پشت آن قرار دهید و به صورت همزمان به دو نقاشی نگاه کنید! البته اگر بخواهید به صورت کامل به صفحه نمایش این نمایشگر نگاه کنید و چیزی پشت آن نبینید، می‌توانید از یک پارچه‌ی مخصوص که در پشت آن در نظر گرفته شده است استفاده کرده و پشت آن را مسدود کنید. دلیل آن هم این است که بعضی اوقات تصویر نمایش داده شده در این نمایشگر مانند روح می‌شود! بله. از آنجایی که پشت آن مشخص است، گاهی اوقات کمی ترسناک به نظر می‌رسد.


شاید بتوان گفت که جامعه‌ی هدف این نمایشگرهای جدید، ویترین مغازه‌ها باشد چرا که علاوه بر نمایش تصویری جذاب در ویترین، می‌تواند محتویات داخل مغازه را نیز در صورت لزوم به نمایش در آورد و چه چیزی بهتر از این؟ یک تیر و دو نشان! این نمایشگر به یک قاب چوبی متصل می‌شود و در جلوی مغازه‌ها قرار می‌گیرد تا بهترین تجربه‌ی خرید و فروش محصولات را به نمایش در آورد. قدم بعدی چنین محصولی، تولید پنجره‌ی شفاف برای مغازه‌هاست! چه چیزی بهتر از یک پنجره‌ی بزرگ برای فروشگاه‌های بزرگ که بتوانند بر روی آن تیزر‌های مختلف محصولات داخل فروشگاه را پخش کنند تا مشتری به فروشگاه جذب شوند و از طرفی محتوای داخل فروشگاه هم قابل دیدن باشد!

البته تا رسیدن به آن نقطه‌ای که شاهد چنین محصولاتی در شهر خود باشیم، مسیر زیادی در پیش است! این محصول هنوز در حالت طرح مفهومی باقی مانده است اما چیزی از زیبایی این ایده و امید به آینده‌ی آن کم نمی‌کند. شرکت ال جی سابقه‌ی زیادی در تولید محصولات مفهومی و تولید انبوه همان محصولات در سال‌های آینده دارد.