برند VAIO از لپ‌تاپ‌ SX14 برای سال ۲۰۲۲ رونمایی کرده است. این محصول را می‌توان با پردازنده آلدر لیک و نمایشگر ۴K خریداری کرد.

برند VAIO لپ‌تاپ‌های ۱۴ اینچی سری SX14 خود را برای سال ۲۰۲۲ بروزرسانی کرده است. لپ تاپ VAIO SX14 VJS145 تا ۲ ترابایت فضای ذخیره‌سازی دارد و از ۳۲ گیگابایت رم استفاده می‌کند.

این اولترابوک ۱۴ اینچی را می‌توان در یک کانفیگ با پردازنده Core i7-1280P و اتصال ۵G در اختیار گرفت. لازم به اشاره است که همه کانفیگ‌های این لپ‌تاپ ابعادی معادل ۳۲۰.۴ در ۲۲۹.۹ در ۱۳.۳ تا ۱۷.۹ میلی‌متر دارند و با وزن ۱.۰۴۶ کیلوگرم عرضه می‌شوند.

بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت VAIO، لپ تاپ SX14 در کانفیگ‌هایی با پردازنده Celeron 7305 تا Core i7-1260P قابل خریداری است. در کنار این پردازنده تا ۳۲ گیگابایت حافظه رم از نوع LPDDR4X در نظر گرفته شده است.

برای ذخیره اطلاعات نیز از ۲۵۶ گیگابایت تا ۲ ترابایت حافظه SSD در نظر گرفته شده که البته قابل تعویض خواهد بود. برای اتصال به دیگر دستگاه‌ها، لپ‌تاپ SX14 VJS145 یک پورت HDMI، دو درگاه تاندربولت ۴، دو درگاه تایپ A، پورت اترنت و جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری دارد.

باید به این نکته اشاره کنیم که VAIO تنها نسخه‌های مجهز به پردازنده Core i7 این دستگاه را به نمایشگر ۴K یا ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسلی مجهز کرده است. در دیگر نسخه‌ها از یک پنل ۱۰۸۰p استفاده شده که از نرخ بروزرسانی ۶۰ هرتیز پشتیبانی می‌نماید.

هنوز زمان دقیق عرضه جهانی این لپ‌تاپ مشخص نیست، اما می‌دانیم SX14 VJS145 قیمتی معادل ۱۱۸۵ دلار در ارزان‌ترین نسخه خواهد داشت.