لوئیس همیلتون به خاطر قهرمانی‌های متعدد خود در فرمول یک و کل‌کل با مکس ورشتاپن جوان شناخته می‌شود؛ اما آیا می‌دانید او در دریفت زدن  و سرعت غیرمجاز نیز تبحر خاصی دارد؟

همیلتون ۷ بار قهرمان مسابقات فرمول یک شده و اخیراً به خاطر انتشار یک ویدئو از خود در کشور ژاپن بسیار خبرساز ظاهر شده است. او با یک دستگاه نیسان اسکای لاین GT-R اجاره ای دونات زده و ظاهراً اجازه این کار را هم با توجه به قرارداد شرکت اجاره دهنده نداشته است. او ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی با کپشن “من فقط دوست دارم در پیست برانم اما استثناهایی نیز وجود دارد” منتشر کرده و در این ویدئو می‌توانیم رانندگی پرسرعت همیلتون در تونل‌ها و دونات زدن با این خودروی ژاپنی مشهور را تماشا کنیم.

دریفت زدن همیلتون منجر به بلند شدن دود از تونل گیربکس نیسان اسکای لاین GT-R می‌شود و خود او هم می‌گوید یک بخش این خودرو درست کار نمی‌کند! اگرچه ویدئوی موردبحث در اینستاگرام حدود ۱.۷۵ میلیون بار لایک شده اما ظاهراً گفته می‌شود شرکت اجاره دهنده این خودرو از قهرمان مشهور دنیای موتور اسپرت به خاطر نقض قوانین اجاره خودرو انتقاد کرده است. یکی از حساب‌های کاربری توییتر از قول شرکت اوموشیرو رنت کار می‌گوید:

این خودروی شرکت اوموشیرو رنت کار است اما راننده اجازه انجام چنین کارهایی را ندارد.

شرایط و قوانین این شرکت اجاره دهنده خودرو شامل بندهای گوناگونی است که طی آن رانندگان نمی‌توانند استفاده نادرستی از خودرو داشته و یا با آن کارهای غیرقانونی انجام دهند. اگر لوئیس همیلتون و تصویربردار این کارها را بدون کسب مجوز از مقامات محلی و در معابر عمومی انجام داده باشند احتمال نقض این قوانین وجود خواهد داشت. شرکت موردبحث در وب‌سایت خود نیسان اسکای لاین GT-R مشابه خودروی در اختیار همیلتون را با قیمت ۲۴۸ دلار به ازای هر روز اجاره می‌دهد. گفته می‌شود این شرکت به کارباز آمریکا گفته به دلیل توصیه وکلای خود جزئیات این واقعه را منتشر نخواهد کرد. اگرچه لوئیس همیلتون دستمزد سالانه ۴۰ میلیون پوندی دارد اما قبلاً اظهار داشته خودروهای شخصی خودش را نمی‌راند و هدف از این کار کاهش میزان آلایندگی کربنی است.

از همیلتون به عنوان یکی از بهترین رانندگان تاریخ فرمول یک نام برده می‌شود که رکورد ۱۰۳ برد را داشته و از نظر قهرمانی جهانی نیز با میشائیل شوماخر مشهور برابری می‌کند. جالب آنکه او قبلاً تا آستانه اخراج از پیست نیز پیش رفته بود. درست دو روز قبل از برگزاری گرندپری استرالیا در سال ۲۰۱۰، همیلتون توسط پلیس توقیف شد و دلیل آن نیز برن اوت کردن با یک دستگاه مرسدس بنز C63 AMG بود. این خودرو توسط پلیس توقیف و همیلتون نیز ۵۰۰ دلار جریمه شد. او در سال ۲۰۰۷ نیز به خاطر سرعت ۱۹۶ کیلومتر در ساعت در کشور فرانسه متوقف و به مدت یک ماه از رانندگی در این کشور منع شد.