شاسی بلندها به خاطر مرکز ثقل بالاتر از سطح زمین و وزن بیشتر نمی‌توانند دینامیک سواری یا شتاب یک سدان را داشته باشند چه رسد به اینکه در فکر رقابت با محصولات اسپرت و کوپه باشند. با این وجود حتی یک خودروی ۲ تنی همچون X3 M نیز می‌تواند در خط مستقیم شتاب قابل‌توجهی داشته باشد مخصوصاً اگر جادوی تیونینگ را نیز برای آن در نظر بگیریم. چنین چیزی درباره خودروی موردبحث ما رخ داده است. اگرچه ژرمن‌ها می‌گویند نسخه استاندارد این شاسی‌بلند شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتی ۳.۸ ثانیه‌ای دارد اما یک تیونر به دنبال پرفورمنس بهتر بوده است.

شاید ظاهر این خودرو شبیه نسخه‌های استاندارد باشد اما در بطن خودرو چیز دیگری جریان دارد. با استفاده از کیت ارتقای پیور توربو، نیروگاه ۶ سیلندر X3 M هم‌اکنون قدرت ۷۵۰ اسب بخاری و گشتاور ۹۴۰ نیوتون متری تولید می‌کند. به این ترتیب شاهد افزایش ۲۴۰ اسبی قدرت و ۳۴۰ نیوتون متری گشتاور نسبت به نسخه استوک هستیم. با ارتقای قابل‌توجه پیشرانه، این خودرو شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲.۹۱ ثانیه‌ای دارد که اساساً وارد قلمروی سوپر اسپرت‌ها می‌شود. برای رسیدن از سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت نیز فقط به ۹.۶ ثانیه زمان نیاز است. قدبلند اسپرت بی‌ام‌و مسافت ۴۰۰ متر را نیز در ۱۰.۵۳ ثانیه طی می‌کند و تا سرعت ۲۹۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌تازد.

واضح است که چنین تیونینگی روی خودروی سبک‌تر و اسپرت تری همچون M3 سدان نتیجه بهتری هم خواهد داشت. با عرضه M2 در آینده نزدیک، به جرات می‌توان گفت یک هیولای دیگر متولد خواهد شد. مورد بعدی صدای جذاب پیشرانه S58 است که بر جذابیت‌های سواری خودرو می‌افزاید. نکته مهم اینکه هنوز هم X3 با فضای کابین جادار و راحتی بالا می‌تواند پاسخگوی نیازهای خانواده باشد.