در میان همه پیشرفت‌های سری آیفون ۱۴ نسبت به نسل گذشته، قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره بیشتر از همه مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. اپل در وبسایت رسمی خود اعلام کرده که آیفون ۱۴ از امروز به قابلیت تماس ماهواره‌ای مجهز شده است. این قابلیت در ابتدا برای کاربران اپل در آمریکای شمالی فعال خواهد شد.

اپل اعلام کرده که بروزرسانی پشتیبانی از تماس اضطراری از طریق ماهواره را از امروز به گوشی‌های آیفون ۱۴ ارسال می‌کند. قابلیت تماس ماهواره‌ای که همزمان با معرفی گوشی iPhone 14 از آن رونمایی شد، به کاربران آیفون کمک می‌کند تا در زمان عدم دسترسی به اینترنت یا نبود آنتن موبایل، پیام اضطراری بفرستند.

فعال شدن فناوری تماس ماهواره‌ای آیفون ۱۴
اپل گفته کاربران برای استفاده از ویژگی تماس ماهواره‌ای روی گوشی‌های آیفون ۱۴، باید سیستم عامل خود را به iOS 16.1 بروزرسانی نمایند. کوپرتینویی‌ها در حال حاضر فناوری تماس اضطراری را تنها در کشورهای آمریکا و کانادا ارائه می‌کنند، اما به زودی کاربران بریتانیایی، ایرلندی، آلمانی و فرانسوی نیز به این قابلیت دسترسی خواهند داشت.

ویژگی تماس اضطراری گوشی آیفون ۱۴ قرار است برای دو سال به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد و بعد از آن باید مبلغی به عنوان اشتراک پرداخت شود. اپل برای ممکن ساختن امکان تماس ماهواره‌ای برای کاربران آیفون، با شرکت Globalstar که در زمینه ارتباطات ماهواره‌ای فعالیت می‌کند، همکاری کرده است. 

شرکت Globalstar پذیرفته ۸۵ درصد ظرفیت شبکه خود را به مدل‌های مختلف آیفون ۱۴ اختصاص دهد. قرار است با افزایش و بهبود زیرساخت‌های دو شرکت، سایر مدل‌های آیفون نیز از قابلیت تماس اضطراری برخوردار شوند. 

گفته می‌شود اپل ۴۵۰ میلیون دلار برای دسترسی کاربران خود به تماس ماهواره‌ای خرج کرده است. برای استفاده از تماس اضطراری آیفون ۱۴، کاربران باید ابتدا گوشی خود را به iOS 16.1 ارتقا دهند و تقریباً هیچ مانعی بین آن‌ها و ماهواره‌ها نباشد. اپل گفته در بهترین حالت، ارسال پیام‌های اضطراری با این قابلیت تا ۱۵ ثانیه زمان می‌برد.