اگرچه تمرکز اصلی فورد در نمایشگاه سما امسال اکثراً روی شاسی بلندها و وانت پیکاپ ها بوده اما این موستانگ رپتور R مجازی می‌تواند نظرات کاربران را به خود جلب کند. یک طراح مستقل خودرویی را تجسم کرده که افراد زیادی به دنبال تماشای آن در دنیای واقعی هستند. با فورد موستانگ رپتور R آشنا شوید که نسخه آماده آفرود از این خودروی عضلانی مشهور بوده و آماده حمله به بیراهه‌ها و مسیرهای خشن به نظر می‌رسد.

این کانسپت دیجیتالی را اسکار وارگاس طراحی کرده است. او برای این پروژه با استوارت وب همکاری نموده و نسل جدید S650 فورد موستانگ به عنوان پایه و اساس طرح انتخاب شده است. هدف این دو طراح خوش‌ذوق نیز خلق یک موستانگی بوده که ارزش نشان رپتور را داشته باشد. ظاهراً که هر دو نفر به هدف خود رسیده‌اند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌کنید فورد موستانگ رپتور R ارتفاع بسیار بیشتری از سطح زمین دارد که دلیل آن سیستم تعلیق بازنگری شده و رینگ‌های جدید و لاستیک‌های آفرود است. قوس چرخ های پهن‌تر و رکاب‌های جانبی متفاوت نیز جزو دیگر تغییرات این پروژه مجازی هستند.

در بخش جلوی خودرو می‌توانیم سپری سفارشی را ببینیم که بسیار شبیه سپر فورد رنجر رپتور بوده و بخش پلاستیکی آن رنگ نشده است. یک فلاپ آلومینیومی نیز با جلوپنجره دارای نوشته فورد و چراغ‌های LED اضافی در بخش جلو خودنمایی می‌کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های موستانگ رپتور R کاپوت پف کرده آن است که خبر از وجود پیشرانه ۸ سیلندر قدرتمند را می‌دهد. این کاپوت نیز پوشش مشکی مات مشابه سایر بخش‌ها یعنی سقف و درب پشتی را دارد. نهایتاً به بخش پشتی می‌رسیم که دارای بال جدید، فلاپ بین چهار خروجی اگزوز و نوشته فورد رپتور R روی صندوق است.

خانواده رپتور در حال حاضر شامل مدل‌های رنجر، F-150 و برانکو است. اگرچه احتمال بیشتر شدن اعضای این خانواده و ارائه یک مدل آفرود محور در آینده وجود دارد اما احتمال اینکه موستانگ رپتور R تولید شود بسیار پایین است. البته نباید فراموش کرد که لامبورگینی از خودروی اوراکان استراتو رونمایی می‌کند و شاید همین روند به سایر خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت نیز سرایت کند.