آیا تاکنون فکر کرده‌اید که با فورد فوکس ST 2023 می‌توان به چه سرعتی رسید؟ خوشبختانه به لطف کانال یوتیوب AutoTopNL می‌توانیم تست شتاب و سرعت این خودرو را در بخش‌های بدون محدودیت سرعت اتوبان‌های آلمان تماشا کنیم.

چهارمین نسل فورد فوکس با کد C519 در سال ۲۰۱۸ و به عنوان آخرین عضو خانواده محصولات کوچک این خودروساز معرفی شد. فورد همیشه فوکس را به عنوان یک هاچبک داغ در نظر گرفته و نسخه‌های اسپرت آن با نام ST و RS را عرضه کرده است. در این تست می‌توانیم شتاب گیری چهارمین نسل فوکس ST را ببینیم. نسل چهارم این خودرو در آمریکا عرضه نمی‌شود زیرا فورد به استثنای موستانگ دیگر محصولات سواری را عرضه نمی‌کند و توجه خود را معطوف به عرضه شاسی بلندها و وانت‌ها کرده است. آمریکایی‌ها تنها می‌توانند از پشت مانیتور عملکرد احساس‌برانگیز این هاچبک پرهیجان را تماشا کنند.

فورد فوکس ST مدل ۲۰۲۳ نیروی خود را از پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری توربو با قدرت ۲۸۰ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ نیوتون متر می‌گیرد. این پیشرانه در واقع نسخه کم‌توان‌تر از همان نیروگاهی است که در نسل قبلی فوکس RS بکار رفته بود و قدرت ۳۵۰ اسبی و گشتاور ۴۷۵ نیوتون متری داشت. فوکس ST به‌صورت استاندارد با گیربکس ۶ سرعته دستی عرضه می‌شود اما می‌توان گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک را نیز سفارش داد.

اکثر رسانه‌ها می‌گویند فوکس ST سواری درگیر کننده و هیجان‌انگیزی دارد. این هاچبک اسپرت برای رانندگانی است که حس و حال پرفورمنس را با رانندگی روزمره راحت و بی‌دردسر می‌خواهند. در ویدئوی AutoTopNL شاهد دستیابی راحت به سرعت ۲۵۷ کیلومتر در ساعت هستیم. به لطف شتاب گیری گیرا و سرعت‌ بالای فوکس ST، می‌توان این خودرو را یک موشک خیابانی جادار و کاربردی دانست. شما فوکوس ST را انتخاب می‌کنید یا هوندا سیویک تایپ R یا هیوندای i30 N؟