پس از تعلیق شدن فروش تیک آبی در توییتر، حالا ایلان ماسک با ایده جدید برای کسب درآمد در توییتر باز گذشته است. قرار است از هفته آینده علامت کنار حساب‌های تأیید شده در رنگ‌بندی‌های مختلف با کاربردهای متفاوت فروخته شود!

توییتر اخیراً اشتراک آبی خود را معرفی کرده بود که به همه کاربران این امکان را می‌داد با پرداخت اشتراکی ماهانه از تیک آبی برخوردار شوند. با این حال، این ویژگی پولی باعث شد که همه بتوانند با هر اسمی حساب‌های تایید شده داشته باشند؛ عاملی که موجب ضرر هنگفت یک شرکت داروسازی نیز شد.

به همین دلیل ماسک از موضع پیشین خود عقب نشینی کرده و اشتراک آبی را به طور موقت به حالت تعلیق درآورده است. با این حال، وی اظهار داشته ایده جدیدی برای توییتر در نظر دارد. به گفته او سرویس Blue Twitter در ۲ دسامبر باز می گردد و این بار تیک تأیید حساب، رنگ‌های طلایی، خاکستری و آبی در اختیار دارد.

ایلان ماسک می‌گوید تیک پولی توییتر با رنگ‌های طلایی، خاکستری و آبی در ۲ دسامبر (۱۱ آذر) مجدد راه‌اندازی می‌شود.

از ۲ دسامبر، سیستم احراز هویت توییتر تغییر خواهد کرد. پیش‌تر تنها علامت آبی وجود داشت؛ اکنون به سه رنگ طلایی، خاکستری و آبی تقسیم شده است. ایلان ماسک در توییتی پیرامون این موضوع گفت:

توییتر یک تیک طلایی برای شرکت‌ها، یک تیک خاکستری برای دولت و یک تیک آبی برای افراد (مشهور یا غیرمشهور) ارائه می‌کند و تمامی حساب‌های تأیید شده قبل از فعال شدن تیک به صورت دستی احراز هویت می‌شوند.

هزینه این سرویس برای کسانی که می‌خواهند از امتیازات Twitter Blue استفاده کنند و تیک تأیید حساب توییتر را دریافت کنند، ماهانه ۷.۹۹ دلار است. این در حالی است که علامت آبی قبلاً برای حساب‌های تأیید شده سیاستمداران، شخصیت‌های مشهور، روزنامه‌نگاران و سایر شخصیت‌های عمومی رزرو و رایگان بود.