عمر کوسه گرینلند ۵۰۰ سال است. اسفنج بشکه‌ای می‌تواند بیش از ۲ هزار سال زندگی کند. با این حال به نظر می‌رسد رکورد طولانی‌ترین عمر میان جانوران ساکن زمین متعلق به عروس دریایی است. به نظر می‌رسد این جانور عمر جاودانه دارد. عروس دریایی به طور متوسط سه میلی‌متر قطر دارد، البته نمونه‌های بالغ این جانور بی‌مهره می‌تواند ساعت بیولوژیکی بدن خود را در زمان جراحت و آسیب‌دیدگی یا در آستانه گرسنگی شدید به عقب برگردانند. به عبارت دیگر این جانوران می‌توانند برای همیشه زندگی کنند.
حال سوال اینجاست که عروس دریایی چگونه می‌تواند قدرت بازسازی خود را فعال کند؟ این جانوران همیشه می‌توانند از این توانایی جالب خود استفاده کنند. عروس‌های دریایی مدت‌ها قبل از انقراض دایناسورها، حدود ۶۶ میلیون سال پیش، در آب‌های زمین زندگی می‌کرده‌اند. امکان زنده ماندن از ۶۶ میلیون سال پیش تاکنون برای یک عروس دریایی از نظر بیولوژیکی امکان‌پذیر است با این حال هیچ راهی برای اثبات آن وجود ندارد چراکه این جانوران اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی برای نخستین بار مورد مطالعه قرار گرفتند، بنابراین دانشمندان تنها چند دهه اطلاعات در اختیار دارند.
فاکتور دیگری را نیز در این میان باید در نظر گرفت؛ شاید عروس دریایی یک جانور جاودانه باشد به شکارچیانی چون کوسه، لاک‌پشت و حتی عروس‌های دریایی دیگر نیز می‌توانند آنها را به سادگی بکشند.